Incydent w Śliwinach: „jakby uderzył w niego piorun”. Na polu mógł zginąć człowiek

  • 06.09.2018, 07:53
  • Karol Uliczny
Incydent w Śliwinach: „jakby uderzył w niego piorun”. Na polu mógł zginąć…

Podziel się:

Oceń:

Zbyt nisko podwieszona linia wysokiego napięcia mogła doprowadzić do tragedii - alarmuje Czytelnik GT. Według relacji mieszkańca, pracujący na polu pod Śliwinami kombajn mógł zahaczyć o przewody, w których płynie prąd o napięciu 110 kV. Sprawę badała Energa - Operator.

Czytelnik Gazety Tczewskiej poinformował o incydencie, do którego doszło pod koniec lipca na polu w Śliwinach (gm. Tczew). 

Zawiniły upały?

Właściciel sprzętu został powiadomiony o uszkodzeniu maszyny oraz niewielkim pożarze ścierniska wywołanym najprawdopodobniej kontaktem z przebiegającą w pobliżu linią wysokiego napięcia. Na szczęście nikomu nic się nie stało. 

- W internecie wyczytałem, że linia powinna przebiegać najniżej na wysokości 574 cm. Kombajn po otwarciu klapy ma 470 cm, a więc sporo brakuje - mówi właściciel maszyny. - Nie wiem jak do tego doszło, ale prawdopodobnie tego dnia linia była niżej. Być może nawet nie dotknęła kombajnu, ale doszło do niebezpiecznego przepięcia. Izolacja na pewno została uszkodzona. W ub. roku przy linii wykonywano jakieś prace. Być może czegoś nie dopilnowano, a może zawiniły zbyt długie „gorączki”. 

W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Operator samodzielnie wyszedł z kombajnu i poinformował o zaistniałej sytuacji. Właściciel mówi o szczęściu w nieszczęściu. (...)


 

Karol Uliczny

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
2137
2137 07.06.2021, 17:44
Ciekawe jakby wyglądał Jan Paweł II gdyby jego papamobile dotknoł linii 110kW

Pozostałe