Znamy plany urzędu miasta w sprawie wyboru nowego przewoźnika w Tczewie. Będą dwa równoległe przetargi

  • 13.06.2018, 08:08
  • Karol Uliczny
Znamy plany urzędu miasta w sprawie wyboru nowego przewoźnika w Tczewie.…

Podziel się:

Oceń:

Znamy plany urzędu miasta w sprawie organizacji transportu zbiorowego na terenie Tczewa. W najbliższych latach magistrat zamierza rozpisać dwa przetargi oraz wyłonić przewoźników na okres krótki – 1,5-roczny oraz długi – 8-letni.

W ub. tygodniu pisaliśmy o problemie pogodzenia wyboru nowego przewoźnika z wdrożeniem systemu biletu metropolitalnego, który do połowy 2020 r. wejdzie w życie na terenie woj. pomorskiego. Umowa z konsorcjum Meteor-Irex kończy się w czerwcu 2019 r., w związku z tym zapytaliśmy urzędników, czy biorą pod uwagę możliwość przedłużenia umowy z obecnym przewoźnikiem o kolejny rok. Odpowiedź na nasze zapytanie była lakoniczna i jak się okazuję… mało precyzyjna.

„Nowa umowa na świadczenie usług komunikacji miejskiej na terenie Tczewa musi uwzględniać założenia systemu biletu metropolitalnego. Prace nad przygotowaniem specyfikacji do nowego przetargu na miejskiego przewoźnika są w toku. Przetarg zostanie ogłoszony w 2019 r. na okres 8 lat.”

Tymczasem z odnalezionych na stronie internetowej Zakładu Usług Komunalnych informacji wynika jasno, że już na początku kwietnia istniały plany rozpisania dwóch równoległych przetargów. (...)

 

Karol Uliczny

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Keraj
Keraj 13.06.2018, 14:12
Bardzo bym sie cieszyl gdyby wygrala Ariva,
Bezdyskusyjnie bylby to lepszy tabor.
Ale jest problem Ariva juz dzis odwoluje liczne kursy! Powod-brak kierowcow.
Wiec troche bez sensu brac udzial w nowym przetargu? Linia 50 to bardzo wazne polaczenie.Co z tego jak odwolywane z w/w powodu.O przestrzeganiu rozkladu jazdy -lepiej nie pisac bo to katastrofa!
Zanim roztrzygna ten przetarg moze warto zastanowic sie i sprawdzic czy Ariva posiada wystatczajacy potencjal ludzki do realizacji tego zobowiazania.
arriva do domu!
arriva do domu! 13.06.2018, 18:56
Problemem w znalezieniu kierowców jest płaca. Kto normalny będzie pracował 10 godzin dziennie za 1700 zł/m-c? Za ten marny grosz masz mieć odpowiedzialność za ludzi, pieniądze i wóz. Jedynie emeryt, który chce dorobić coś takiego weźmie.
G
G 13.06.2018, 09:23
jeśli przetarg będzie na 1,5 roku to wygra Meteor - innej opcji nie ma. Poważnym firmom nie będzie oplacalo się instalować nowy tabor w Tczewie na tak krotki okres (zakup autobusow, malowanie, baza itp...) przetarg ewidentnie zrobiony pod Meteora. Dlaczego w tym docelowym przetergu (tym na 8 lat) nie ując zapisow, ze przewoznik musi dostosować się do systemu biletu metropolitalnego ?

Pozostałe