Meteor zostanie w Tczewie na dłużej?! Nowy bilet może opóźnić wybór nowego przewoźnika

  • 07.06.2018, 07:39 (aktualizacja 07.06.2018, 07:55)
  • Karol Uliczny
Meteor zostanie w Tczewie na dłużej?! Nowy bilet może opóźnić wybór nowego przewoźnika witd.gdansk.pl Ewentualne przedłużenie umowy z Meteorem nie spodoba się części tczewskich pasażerów. Po ostatnich kontrolach inspektoratu transportu drogowego, firma musi zmierzyć się z wieloma negatywnymi komentarzami na swój temat.

Podziel się:

Oceń:

Czy konsorcjum Meteor – Irex będzie świadczyć swoje usługi nawet o rok dłużej, niż wynika to z obowiązującej umowy z miastem? Wiele wskazuje, że takie rozwiązanie jest rozważane przez władze Tczewa. Powodem możliwego aneksowania jest wdrażanie na terenie całego województwa systemu biletu metropolitalnego.

Meteor – Irex powinien świadczyć usługi komunikacji miejskiej w Tczewie do 30 czerwca 2019 r. Tak wynika z umowy podpisanej z miastem w styczniu 2015 r. Jest jednak duże prawdopodobieństwo, że konsorcjum zostanie w Tczewie na dłużej, nawet do połowy 2020 r. Temat wywołał na majowej sesji Rady Miasta, radny Zbigniew Urban.  

„Jesteśmy w stałym kontakcie”

- Chciałbym zapytać pana prezydenta czy rozważa przedłużenie obowiązującej z Meteorem umowy na świadczenie usług komunikacji miejskiej. Ewentualnie, jakie inne rozwiązania rozważa pan w okresie przejściowym do wprowadzenia biletu metropolitalnego – pytał miejski radny. 

Obecnie na Pomorzu działa ponad 100 przewoźników, którzy w różnych miastach za przejazdy autobusami, pociągami oraz tramwajami oferują zróżnicowane taryfy i ceny. Ułatwienia dla podróżujących mają wejść w życie w połowie 2020 r., gdy wdrożony zostanie tzw. bilet metropolitalny. Dzięki nowemu systemowi, w jednym miejscu i czasie kupimy bilet, który pozwoli dojechać do wybranego miejsca na mapie województwa różnymi środkami komunikacji. To system podpowie jak najłatwiej dotrzeć do celu oraz sam dostosuje cenę do naszych wymagań (np. zniżek). Problemem dla kilku samorządów jest fakt wygasania umów z obecnymi przewoźnikami przed uruchomieniem systemu. Powstaje pytanie: czy „starego” przewoźnika angażować w nowe rozwiązania, czy też „nowego” obciążać dawnymi rozwiązaniami.

- Niestety system nie będzie gotowy do momentu wyłonienia nowego przewoźnika w Tczewie – mówi Katarzyna Wośko, specjalista ds. komunikacji społecznej InnoBaltica, odpowiedzialnej za wdrożenie zmian. - Obecnie trwają przygotowania dokumentacji na potrzeby zamówienia publicznego dotyczącego przyszłego biletu metropolitalnego. Jesteśmy w kontakcie z osobami odpowiedzialnymi za organizację komunikacji w Tczewie. Rozmawiamy o synchronizacji czasowej. (...)


 

Karol Uliczny

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
tczew21
tczew21 07.06.2018, 11:36
Skoro "system nie będzie gotowy do momentu wyłonienia nowego przewoźnika" to w czym problem? Gdy nowy przewoźnik zacznie realizacje umowy po bliżej nieokreślonym czasie zacznie obowiązywać ten cały bilet metropolitalny. Meteora to nie dotyczy bo go już nie będzie w momencie wprowadzenia biletu (jeżeli nie zostanie ponownie wybrany). Czy coś źle zrozumiałem?
Juzef
Juzef 07.06.2018, 22:32
Z tego co wiem nowy operator musiałby korzystać przez ten czas z obecnej karty miejskiej. Cały sprzęt kosztuje ok 2 bańki więc raczej nikt nie wyłoży takiej kasy żeby za rok go wyrzucić.
cinek
cinek 07.06.2018, 11:11
Meteor i powinien odejs wraz z Panem Poblockim na jesieni
wer
wer 07.06.2018, 16:25
Tylko skończony de-bil i radni głosowali by na obecnego prezydenta!
Tczewianin
Tczewianin 10.06.2018, 09:08
jak patrzę na tą jego zadowolona facjatę to mam odruch wymiotny, mam nadzieję, że na jesień pożegnamy tego szkodnika

Pozostałe