Przy ul. Czatkowskiej w Tczewie powstaje spora inwestycja. Nowe miejsca pracy?

  • 23.04.2018, 13:13
  • (Dom Przedsiębiorcy w Tczewie)
Przy ul. Czatkowskiej w Tczewie powstaje spora inwestycja. Nowe miejsca… (Dom Przedsiębiorcy w Tczewie)

Podziel się:

Oceń:

18 kwietnia na placu budowy firmy Etac Poland Sp. z o. o. spotkali się przedstawiciele firmy Etac, samorządu oraz głównego wykonawcy Mostostal Warszawa S.A. Wkrótce rozpoczną się prace budowlane związane z realizacją I etapu inwestycji, tj. kompleksu o powierzchni 11,7 tys. m kw., w którym znajdą się biura, centrum edukacyjne, hala montażowa, hala produkcyjna i magazyn wraz z centrum dystrybucyjnym.

Zakład jest budowany z myślą o uzyskaniu złotego certyfikatu DGNB – jest to niemiecki system oceny budynku określający w sposób wieloaspektowy jego walory ekologiczne oraz obszary oddziaływania budynku na środowisko. Wszystkie materiały użyte w czasie budowy muszą być przyjazne środowisku i charakteryzować się dużą żywotnością oraz niskimi kosztami utrzymania. Budynek ma zapewnić niskie zużycie energii na bazie systemów zamkniętych. Złoty certyfikat DGNB posiada w Polsce tylko Fabryka Volkswagena w Poznaniu.

Etac jest wiodącym projektantem sprzętu i rozwiązań ruchowych w Północnej Europie i jednym z niewielu wiodących graczy na arenie międzynarodowej. Produkty firmy Etac są projektowane przy ścisłej współpracy z projektantami przemysłowymi, rehabilitantami i użytkownikami. Bezpośrednia sprzedaż prowadzona jest w Szwecji, Norwegii, Daniii, Holandii, Zjednoczonym Królestwie, Australii i Stanach Zjednoczonych, a za pośrednictwem sieci dystrybutorów na ponad 40 światowych rynkach.

Uruchomienie zakładu planowane jest na początku 2019 roku.

(Dom Przedsiębiorcy w Tczewie)

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
do mk
do mk 24.04.2018, 07:54
A to jest ktoś?
mk
mk 23.04.2018, 20:15
Kim jest ten pan pierwszy z prawej?
Paulina
Paulina 23.04.2018, 16:23
Przydałby się chodnik. Na ulicy szkolnej nie raz chodzą ludzie bez żadnego odblasku, kiedyś stanie się tragedia i oczywiście wina kierowcy.
David
David 23.04.2018, 14:08
Chodnik oraz droga rowerowa do Czatków na ul Czatkowskie
Bardzo duzo ludzi chodzi ze wsi Czatkowy Tczewskich Łąk otaz z oczyszczalni do Tczewa poboczem a jadące samochody nie zwracają uwagi na rowerzystow oraz pieszych . Na calej ulicy Czatkowskiej aż do Czatków obowiazuje 50km/h a jezdza i nawet 100. Przydał by sie Chodnik
Sebastian
Sebastian 23.04.2018, 13:26
Może wreszcie miasto wybuduje chodnik na ulicy Czatkowskiej i wyremontuje przystanki. Mamy XXI wiek a ta ulica nie remontowana była od 50 lat!!!

Pozostałe