Szkoła nastawiona na rozwój

  • 09.03.2017, 11:45
  • Admin Admin
Szkoła nastawiona na rozwój

Podziel się:

Oceń:

TCZEW. W Sportowej Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterów Westerplatte w Tczewie cały czas pracują na swoją markę. Placówka oferuje dużo zajęć, od przedmiotowych, po zwiększające szanse edukacyjne uczniów, specjalistyczne i koła zainteresowań.

Robert Kraska, dyrektor szkoły

Jako szkoła sportowa bazujemy głównie na uczniach spoza rejonu. Dlatego zabiegamy o uczniów. Coraz częściej słyszymy, że przyszli do naszej placówki, bo to jest dobra szkoła. W sytuacji niżu demograficznego i reformy oświatowej to dobry sygnał, ale wymaga odpowiedniej pracy. Od września br. będziemy połączeni z Gimnazjum nr 2 z całym dobrodziejstwem, a więc uczniami wygaszanego gimnazjum i nauczycielami. Na dzisiaj dysponujemy 22 salami lekcyjnymi, a mamy 27 oddziałów. W związku ze szkoleniem pływackim, gros klas jest na basenie. Dzięki temu łatwiej jest ustawić plan lekcji. Od września nauka w dwóch budynkach sprawi, że zostanie zażegnany problem dwuzmianowości. Budynek na ul. Gdańskiej czeka termomodernizacja, wymiania niektórych okien i wymiana instalacji centralnego ogrzewania. Także będzie wymieniana instalacja elektryczna. Zabiegaliśmy o to od lat i bardzo się cieszymy, że temat zostanie zamknięty. Teraz mamy problem z dogrzaniem części budynku. Mamy bardzo dobrą infrastrukturę sportową – Orlika, boisko wielofunkcyjne, wyremontowaną salę gimnastyczną i małą salkę do gimnastyki korekcyjnej. Brakuje jedynie pełnowymiarowego boiska do piłki ręcznej. Mamy sukcesy w pływaniu. Dzięki firmie Eaton w Tczewie otrzymaliśmy 5 tys. na zakup rowerów dla uczniów naszej szkoły. Jesteśmy placówką z klasami integracyjnymi, więc po raz dziewiąty zorganizowaliśmy Mikołajkowy Turniej Klas Integracyjnych, na który zaprosiliśmy grupy integracyjne z zaprzyjaźnionych szkół. Drzwi mojego gabinetu są zawsze otwarte. Jeżeli przyjdzie rodzic, to na gorąco rozwiązujemy problemy.

 


 

Kacper Pach, kl. VI C, SSP  2 Tczew

Najbardziej w szkole lubię WF, przyrodę i matematykę. Gram chętnie w siatkówkę, unihokeja, zbijaka. Na przyrodzie zainteresowało mnie jak powstają wyładowania elektrostatyczne i błyskawice, czy przewidywanie, wykresy pogody. Po lekcjach spędzam czas na dworze, czytam książki fantastyczno-przygodowe, interesuje się też grami komputerowymi. Ostatnio spodobał mi się „Wiedźmin”. Chodzę na kółko matematyczne. Wygrałem konkurs „Jeden z dziesięciu” w szkole, awansowałem do etapu rejonowego konkursu biblijnego, brałem udział w matematycznym. Jestem ministrantem. Chciałbym zostać notariuszem. 

Bartosz Hendrysiak, kl. VI A, SSP  2 Tczew
Matematyka i WF to moje ulubione przedmioty. Jestem w klasie pływackiej. Jeżdżę na zawody, startuję w lidze. Najbardziej odpowiadają mi style delfin i kraul. Uczestniczę też w zawodach w dwuboju – pływanie i bieg. Lubię siatkówkę i piłkę nożną. Po żmudnych treningach najchętniej odpoczywam. Czasami czytam książki, najczęściej science fiction, jak „Harry Potter”, czasami gram na Playstation4. Matematyka nie sprawia mi żadnych problemów, jest logiczna. Brałem udział w konkursie matematycznym. W przyszłości chciałbym zawodowo zajmować się sportem - dwubój, pięciobój.

Jan Kowalczyk, kl. VI A, SSP  2 Tczew
Dużo czasu zajmuje mi trening pływacki. Lubię wszystkie style, poza klasycznym. Udana była dla mnie pierwsza runda ligi młodzików, zwłaszcza na 400 m. Poza tym ciekawa jest historia. Ostatnio interesujące tematy to polskie powstania pod zaborami, wojny światowe, ich przebieg i rozstrzygnięcia. Chodzę na kółko matematyczne i na dodatkowy język angielski. Startowałem w kuratoryjnym konkursie matematycznym. Czytam książki przygodowe i z fantastyki, mitologii Pearcy Jacksona. Dawniej myślałem o studiach technicznych, teraz bardziej skłaniam się do kariery sportowej, a potem zobaczymy. 

Aleksander Rudko, kl. VI A, SSP  2 Tczew  
Matematyka, przyroda i WF są moimi ulubionymi przedmiotami w szkole. Trenuję pływanie, najbardziej idzie mi w stylu klasycznym i kraulu. To zajmuje mi dużo czasu. Startuję w zawodach. Na przyrodzie interesują mnie różne typy krajobrazów i zwierzęta. Brałem udział w kuratoryjnym konkursie matematycznym, Maratonie Czytelniczym. Ostatnio spodobało mi się „Magiczne drzewo”. Chodzę na kółko plastyczne i dodatkowo na język angielski. Potrafię się już porozumieć z obcokrajowcami. W przyszłości chciałbym zostać architektem i projektować domy.   
 

Admin Admin

Zdjęcia (4)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe