Coraz bogatsza infrastruktura

  • 30.11.2016, 12:47
  • Admin Admin
Coraz bogatsza infrastruktura

Podziel się:

Oceń:

RUDNO. Otoczenie Zespołu Kształcenia i Wychowania w Rudnie w ciągu roku zmieniło się nie do poznania. Wyremontowana droga prowadząca do placówki, z nową nawierzchnią, rondo. Solidne ogrodzenie i odnowiona fasada szkoły z elementami kociewskimi. To wszystko robi wrażenie.

Dariusz Jakubowski, dyrektor szkoły 
- Ogólnopolska inauguracja roku szkolnego w naszej placówce z udziałem minister edukacji narodowej Anny Zalewskiej to szczęśliwy dla nas zbieg okoliczności. 2016 ogłoszono Rokiem Sienkiewicza, a nasza szkoła podstawowa na 50 lat otrzymała imię Henryka Sienkiewicza. Przy wsparciu burmistrza Patryka Demskiego wystąpiliśmy z zaproszeniem do władz państwowych. Premier Beata Szydło zaszczyciła nas listem. Dzięki rodzicom, mieszkańcom, absolwentom, pracownikom, lokalnym biznesmenom udało się ufundować sztandar dla Zespołu Szkół. Rok temu otworzyliśmy boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią. Teraz, dzięki wsparciu gminy i Fundacji Lotos, wzbogaciliśmy się o boisko trawiaste. Dostaliśmy też teleskop od minister. Będziemy uczestniczyć w projekcie „Edukacyjny Pelplin – równamy do najlepszych”. Dla nas problemem jest dostęp do szerokopasmowego internetu. Mam nadzieję, że dzięki temu projektowi uda się go uzyskać. To program 2-letni. Z doświadczenia wiemy, że wieloletnie projekty przynoszą lepsze efekty. Pod względem infrastruktury jesteśmy przygotowani do reformy oświatowej – mamy drugie skrzydło dedykowane szkole podstawowej. Placówka jest przyjazna dzieciom pod względem wielu rozwiązań. W Zespole Szkół, jakim jesteśmy, łatwiej jest się przeorganizować. Natomiast wszystko tkwi w szczegółach. 
 


 

Martyna Truszkowska, kl. V Rudno
W szkole najbardziej lubię historię i język polski. Teraz na lekcjach poznaliśmy pierwszych władców Polski. Startuję w konkursach Pięknego czytania i rozumienia tekstu – właśnie zajęłam II miejsce na szczeblu powiatu -  i plastycznych. Lubię malować w ciepłych barwach... zachody słońca. W wolnym czasie czytam książki z gatunku fantasy. Ostatnio podobały mi się „Baśniobór” Brandona Mulla i „Osobliwy dom pani Peregrine” Ransoma Riggsa. W przyszłości chciałabym zostać zawodowym żołnierzem. Tak trochę na przekór, bo wszyscy mówią, że to nie zawód dla dziewczyn.

Oliwia Morawska, kl. IV Rudno
Moje ulubione przedmioty to język polski, matematyka i informatyka, na której mogę dowiedzieć dużo ciekawych wiadomości, np. o internecie, i poznajemy programy graficzne. Bardzo podobała mi się książka „Pinokio”. Dużo w niej się dzieje. Biorę udział w konkursach plastycznych, czytałam bajki. Lubię malować przyrodę, np. lasy pełne drzew, jeżdżę na rowerze. Biorę udział w zawodach wędkarskich z rodziną - tatą, kuzynką i dziadkiem. Wyciągam z wody np. płotki czy karpie. Do tego hobby zachęcił mnie tata, który pomaga mi przygotować zanętę. To bardzo uspokajające zajęcie. 

Wiktor Smoczyński, kl. V, Rudno  
W szkole nie mam problemów z nauką i mam dobre wyniki. Najbardziej lubię zajęcia z WF-u, języka polskiego i historii, która jest bardzo ciekawa. Niedługo będziemy się uczyć o Krzyżakach i wojnach z Polską. Często startuję w zawodach sportowych w unihokeju, piłce nożnej oraz biegach (np. w Biegu papieskim). Podobała mi się lektura „Przygody Tomka Sawyera”. W wolnych chwilach siadam za komputerem, gram z kolegami w piłkę nożną. Chciałbym grać w klubie, ale to wiąże się z dojazdami na treningi. Jeszcze nie wiem kim chciałbym być w przyszłości, ale może policjantem.

Weronika Majcherczyk, kl. V, Rudno
Plastyka i WF to moje ulubione przedmioty. Chętnie gram w koszykówkę, siatkówkę i unihokeja. Uczestniczę w zawodach w grach zespołowych i biegach. Maluję krajobrazy, podobało mi się rysowanie węglem. Jeżdżę na lekcje tańca nowoczesnego do Subków. Na początku przyszłego roku czeka mnie pierwszy występ. Poza tym, jak moja siostra, bardzo lubię śpiewać. Wolny czas wypełnia mi jazda na rolkach, spotkania z przyjaciółmi, zabawy z bratem i gry komputerowe. W przyszłości chciałabym założyć z koleżanką salon kosmetyczno-fryzjerski lub być instruktorką tańca.  

Zuzanna Zelka, kl. VI, Rudno
Moim ulubionym przedmiotem jest matematyka, ale lubię też WF i język angielski. Często jeżdżę na zawody sportowe w unihokeju (ostatnio drugie miejsce w gminie), siatkówce oraz biegam. Brałam udział w konkursie Pięknego czytania i rozumienia tekstu. Chodzę szósty rok do szkoły muzycznej w Pelplinie. Gram na wiolonczeli, a od tego roku też na gitarze i pianinie. W wolnym czasie spotykam się z przyjaciółmi, jeżdżę na rowerze, rolkach. W dorosłym życiu chciałabym uprawiać zawód, w którym można wykorzystać wiedzę z matematyki, którą rozumiem i osiągam bardzo dobre wyniki. 

Wiktoria Gerowska, kl. VI, Rudno
Najbardziej w szkole lubię język angielski, bo chciałabym zostać w przyszłości nauczycielką. Znajomość tego języka przyda mi się też za granicą, bo chcę pojechać do Paryża, by zobaczyć m.in. wieżę Eiffla. Startuję w zawodach, w Biegu Cysterskim zajęłam III miejsce. Jestem w poczcie sztandarowym szkoły. Biorę udział w konkursach plastycznych, np. Kiedy myślę Polska. Podobała mi się książka „Bądź swoją siłą” Lovato Demi. Jeżdżę na rolkach, deskorolce, gram w tenisa stołowego. Pingpong to bardzo szybka gra, która wymaga koordynacji ruchowej. 

Nikodem Cyrczak, kl. V, Rudno
Język polski i przyroda są moimi ulubionymi przedmiotami. Oglądam filmy o tematyce przyrodniczej. Ze zwierząt najbardziej interesują mnie psy. Należę do chóru szkolnego, lubię tańczyć. Jestem w poczcie sztandarowym i sekretarzem samorządu uczniowskiego. Uczestniczę w konkursach plastycznych. Najchętniej maluję krajobrazy. Startowałem w biegach przełajowych. Wolny czas najchętniej spędzam na wolnym powietrzu, spotykam się z przyjaciółmi. Z książek ostatnio podobały mi się „Opowieści z Narni”. Film też mi się podobał. W przyszłości chciałbym zostać policjantem.

Admin Admin

Zdjęcia (5)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe