Sukcesywnie inwestują w rozwój dzieci

  • 02.11.2016, 12:28
  • Admin Admin
Sukcesywnie inwestują w rozwój dzieci

Podziel się:

Oceń:

KULICE. Zespół Kształcenia i Wychowania w Kulicach to przykład integracji placówki oświatowej z lokalną społecznością. W życie szkoły mocno angażuje się Rada Rodziców, a absolwenci chętnie tu zaglądają. W tym roku szkolnym procesem dydaktyczno-wychowawczym objętych jest 168 młodych i bardzo młodych ludzi – od oddziału przedszkolnego po gimnazjum.

Elżbieta Chrzonowska, dyrektor szkoły
Jesteśmy bardzo dumni, że 1,5 roku temu założyliśmy regionalny zespół „Kulickie Sztafiranty”. Występują w nim uczniowie od II klasy szkoły podstawowej do II klasy gimnazjum. Są bardzo zaangażowani w to co robią. Warto podkreślić, że w porównaniu do innych zespołów regionalnych w gminie, u nas jest więcej chłopaków. Zespół występuje nie tylko dla lokalnej społeczności.  Bierze udział w konkursach, nawiązał współpracę ze Stowarzyszeniem „Nasz Gdańsk”, dwa razy pokazał się w Trójmieście. Dzięki wsparciu gminy mamy stroje, chociaż brakuje jeszcze środków na najdroższy wydatek... obuwie. Dzieci prezentują swoje talenty w tańcu, śpiewie, ale i w scenkach, uczą się pokonywać  tremę i słabości. Promujemy zdrowy styl życia poprzez kontynuację programów Szklanka mleka, Warzywa, owoce w szkole i oczekujemy na przyznanie certyfikatu Szkoła promująca zdrowie. Przy dużym zaangażowaniu kadry pedagogicznej podejmujemy działania w różnych sferach, sukcesywnie inwestujemy w rozwój dzieci. Ważną rolę w rozwoju spełnia teatr. W tym roku będzie już 15., jubileuszowe przedstawienie gimnazjalistów. Natomiast od dwóch lat, na Dzień Dziecka, nauczyciele i rodzice występują dla dzieci. To element integrowania środowiska, który spotkał się z pozytywnym odbiorem. Mamy bardzo zaangażowaną Radę Rodziców, a  poza stroną internetową, profil na facebooku. Warta odnotowania jest łączność z absolwentami szkoły, którzy chętnie wracają. 
 


 

Jan Delewski, kl. III, Kulice
Łatwo przychodzi mi rozwiązywanie zadań z matematyki. Lubię WF. Dużo biegam i startuję w zawodach. W ub. roku  zająłem II m. w Gniewie. W te wakacje w Szklarskiej Porębie byłem siódmy, a w biegu Piotra i Pawła trzeci. Od trzech lat gram w piłkę nożną w Wierzycy Pelplin. Trener widzi mnie na pozycji pomocnika. Moim idolem jest napastnik Robert Lewandowski. Drugi rok gram w szachy, które uczą przewidywania ruchów przeciwnika i logicznego myślenia. Należę do UKS SP 11 Skoczek Tczew. Startuję w konkursach plastycznych.  


Filip Wszelak, kl. III, Kulice
W szkole lubię matematykę i język angielski, który przyda mi się przy wyjazdach za granicę. Będę mógł się porozumieć z ludźmi innych z krajów. Chętnie gram w dwa ognie i piłkę nożną. Wzorem dla mnie jest Robert Lewandowski. Biorę udział w konkursach plastycznych, religijnych i z języka polskiego „Kiedy myślę Polska”. Polska kojarzy mi się np. z białym orłem z koroną. Wychodzę na dwór bawić się z kolegami, jeżdżę na rowerze. Uczestniczę w biegach. Niedługo wystartuję w Tczewie. W przyszłości chcę być policjantem albo sportowcem. 


Hanna Delewska, kl. II, Kulice
Moje ulubione przedmioty to matematyka, WF, religia i plastyka. Gram w szachy, należę do klubu Skoczek w Tczewie. W Mistrzostwach Polski zajęłam 16. miejsce, w województwie byłam czwarta. Na ostatnim turnieju zdobyłam drugie miejsce. Na planszy wolę atakować niż bronić się. Do grania w szachy zachęcił mnie tata. Wygrałam konkurs plastyczny pt. „Żyj zdrowo”. Maluję różne rzeczy, a mój ulubiony kolor to czerwony. Też biegam, w Gdańsku dostałam puchar za trzecie miejsce. Bawię się lalkami z młodszą siostrą. Chodziłam na tańce.    


Emilia Szmagaj, kl. IV, Kulice
Najbardziej w szkole lubię WF i matematykę - to trudny, ale ciekawy przedmiot. Chętnie gimnastykuję się i biegam. W Biegu Cysterskim zajęłam piąte miejsce. Staram się brać udział we wszystkich konkursach, np. plastycznych, jak i dodatkowych zajęciach z WF czy teatralnych. Czekam na pierwszy występ na scenie, to pewnie będzie bardzo duże przeżycie. W wolny czas spędzam z koleżankami na różnych zabawach, chodzę na lekcje tańca, gram w komputerze, układam puzzle. Czytam książki, ostatnio „Martynkę”. Bardzo chciałabym zostać fryzjerką.    


Jagoda Choinska, kl. IV, Kulice
Bardzo interesuje mnie przyroda i język polski. Ciekawi mnie świat roślin i zwierząt. Najbardziej lubię koty. Chętnie czytam książki, zwłaszcza przygodowe. Ostatnio spodobał mi się „Pinokio”. Biorę udział w konkursach plastycznych i muzycznych. Najchętniej maluję postacie, a mój ulubiony kolor to fioletowy. Występuję wraz kociewskim zespołem „Kulickie Sztafiranty”. Uczymy się tańców i śpiewu. Fajnie jest występować. Recytuję wiersze w gwarze. W przyszłości chciałabym zostać weterynarzem i pomagać zwierzętom, leczyć je.   
 

Admin Admin

Zdjęcia (6)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe