Czym się kierować przy wyborze sali na wesele?

  • 06.08.2019, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Czym się kierować przy wyborze sali na wesele?
Wybór miejsca przyjęcia weselnego to jedna z ważniejszych czynności w przygotowaniach do tego ważnego momentu, jakim jest ślub i wesele. Zazwyczaj trzeba to zrobić odpowiednio wcześnie, bo liczba naprawdę atrakcyjnych miejsc jest ograniczona. Najlepiej pomyśleć o tym już przy okazji wyznaczania terminu ślubu. Żeby wszystko poszło dobrze warto wziąć pod uwagę kilka czynników.

Lokalizacja.

 Większość osób decyduje się na przyjęcie weselne w pobliżu miejsca swojego zamieszkania. Jednak coraz częściej każde z Państwa Młodych pochodzi z odległych zakątków kraju. Wtedy trzeba wziąć pod uwagę czy dojazd do domu weselnego jest wygodny i dobrze oznaczony. Trzeba ustalić w jaki sposób goście będą przetransportowani z miejsca udzielania ślubów na miejsce przyjęcia weselnego. Jeżeli część gości zdecyduje się na własne auto, to trzeba zapewnić im wygodny i bezpieczny parking. Dodatkowo część gości na pewno potrzebować będzie noclegu. Trzeba wtedy zadbać o hotel dla nich. Najlepiej w bliskiej odległości. Większość sal weselnych ma w swojej ofercie również pokoje dla gości i Pary Młodej. Warto skorzystać z takiej opcji.

Parametry i infrastruktura.

 Na całokształt wesela wpływają różne czynniki. Jednym z nich jest rozmiar sali i dopasowanie go do ilości weselników. Sala nie może być zbyt mała. Goście będą dotkliwie odczuwać ciasnotę, przy stole mogą stykać się łokciami a na parkiecie wpadać na siebie. Nie można też przesadzić w drugą stronę. Zbyt wielkie przestrzenie nie sprzyjają integracji a tym samym psują zabawę.

 Niejedna sala weselna Gdańsk ma też obok siebie ogród i inne plenerowe atrakcje, gdzie można otrzymać chwilę wytchnienia na wolnym powietrzu, lub wyjść na papierosa pod gołym niebem. Standardem powinny być dobrze wyposażone toalety, gdzie można poprawić makijaż, odświeżyć się, lub przewinąć dziecko. Priorytetem powinno być zapewnienie gościom wszelkich standardów.

Kuchnia, bar i oprawa muzyczna.

 Salę weselną wybiera się według różnych scenariuszy. Czasem miejsce dostępne jest z całym zapleczem, to znaczy z kuchnią i obsługą. Niektóre przybytki mają swoją własną oprawę muzyczną, wtedy szukając informacji w temacie sala weselna Gdańsk, dostajemy również ofertę w postaci zespołu muzycznego. Jeżeli jednak tak nie jest, to warto dowiedzieć się jakie istnieją warunki dla orkiestry z zewnątrz. Dodatkową sprawą do ustalenia jest również możliwość odpowiedniego nagłośnienia.

 Osobną sprawą do ustalenia jest obecność odrębnych atrakcji kulinarnych takich ja na przykład Kącik Wiejski, Barek czy kącik deserów. Dobrze również wiedzieć na jakiego rodzaju upusty możemy liczyć w przypadku niestawienia się kilku zaproszonych gości.

Wyłączność.

 Dobrze jest ustalić czy nasze przyjęcie będzie jedynym w budynku. Niektóre wielkie obiekty dysponują kilkoma salami bankietowymi. Jeżeli nawet byłoby więcej niż jedno przyjęcie, dobrze byłoby określić zasady odnośnie zagwarantowania prywatności.

 Przed przystąpieniem do umowy, warto wiedzieć jakie są warunki odstąpienia od niej. Zazwyczaj w takich chwilach nikt o tym nie myśli, jednak doświadczenie uczy, że wszystko może się przydarzyć.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: