Po sesji powiat tczewski bez absolutorium i votum zaufania

  • 01.07.2022, 15:17
  • redakcja
Po sesji powiat tczewski bez absolutorium i votum zaufania Starostwo Powiatowe w Tczewie

Podziel się:

Oceń:

28 czerwca odbyła się najważniejsza w roku absolutoryjna sesja Rady Powiatu Tczewskiego VI Kadencji. Radni jednak nie doszli do porozumienia w sprawie absolutorium za 2021r., którego nieudzielono Zarządowi Powiatu, jak również votum zaufania.

Podczas sesji nieobecne były radne Alicja Gajewska z powodu choroby oraz Marii Taraszkiewicz – Gurzyńskiej oraz Roman Małecki i Gabriela Makać. Podczas głosowania nad absolutorium, co ciekawe nikt nie głosował przeciw. 9 radnych się wstrzymało (Dariusz Godlewski, Grażyna Antczak, Barbara Kamińska, Jan Kulas, Piotr Odya, Stanisław Smoliński, Witold Sosnowski, Studený Jiři i Zbigniew Zgoda). Za było 10 radnych.

Dużo wyraźniejsze stanowisko opozycji zostało wyrażone w głosowaniu nad votum zaufania. Za jego przyznaniem głosowało 8 za (Bogdan Badziong, Andrzej Demski, Tomasz Kajzer, Krzysztof Korda, Waldemar Pawlusek, Piotr Łaga, Marek Modrzejewski i Wiesława Tomaszewska) i 10 przeciw (Grażyna Antczak, Dariusz Godlewski, Barbara Kamińska, Tomasz Kotlenga, Adam Kucharek, Piotr Odya, Stanisław Smoliński, Witold Sosnowski, Studený Jiři oraz Zbigniew Zgoda).

Nie udzielenie absolutorium jest równoznaczne z wnioskiem o odwołanie starosty na sesji zwołanej nie wcześniej niż po upływie 14 dni. By odwołać starostę konieczna są 3/5 głosów rady (w głosowaniu tajnym). Taka większość jest również potrzebna do przyjęcia absolutorium.

Rada Powiatu Tczewskiego podjęła także uchwały w sprawie:

- zatwierdzenia sprawozdania z wykonania budżetu Powiatu Tczewskiego za 2021 r. (10 za, 9 wstrzymał się, 4 nieobecnych),

- w sprawie wysokości stawek opłat za zajęcie pasa drogowego ( 19 za, 4 nieob.)

- zmian w budżecie Powiatu Tczewskiego na rok 2022 (14 za, 5 wstrzym., 4 nieob.),

- zmieniającej uchwałę w sprawie przyjęcia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Tczewskiego na lata 2022-2036 (za 15, 4 wstrzym, 4 nieob).

W związku z trwającymi akacjami i okresem urlopowym radni wysłuchali informacja na temat stanu przygotowań do sezonu letniego powiatowych służb i straży oraz o planowanych i zrealizowanych działaniach w ramach obchodów Roku Józefa Wybickiego w powiecie tczewskim.

 

W. Mocny

html_redakcja

Zdjęcia (2)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gość
Gość 03.07.2022, 06:47
Czyżby szykował się przewrót w powiecie?
Niczego nie można wykluczyć.Chodzą słuchy,ze radny Badziong chce być starostą.Może dlatego dołączy do PiS ?

Pozostałe