Lamele ścienne to aktualny hit dekoracyjny. Co mają wspólnego z betonem architektonicznym?

  • 25.04.2022, 06:10
  • Źródło: Artykuł partnera
Lamele ścienne to aktualny hit dekoracyjny. Co mają wspólnego z betonem…

Podziel się:

Oceń:

Boazerie i lamele to rzecz znana wszystkim, który kiedyś stali przed wyzwaniem aranżacji mieszkania. Kiedyś rozważało się je głównie w drewnianej formie. Szczególnie boazerie były niezwykle powszechne w mieszkaniach dawnej Polskiej Republiki Ludowej. W obecnych czasach lamele ścienne przeżywają swoisty renesans. Taką właśnie mamy rzeczywistość – z łatwością możemy czerpać to, co najlepsze z dawnych lat i dostrajać to pod aktualne realia. Lamele są tego idealnym przykładem. Dlaczego? Wynika to z coraz śmielszego wykorzystywania betonu architektonicznego w aranżacji wnętrz. W nowoczesnych przestrzeniach nie ma miejsca na banał. To dlatego łączenie klasycznych form z modernistycznymi środkami cieszy się takim uznaniem.

Czym są lamele ścienne? Poznaj ich niecodzienny charakter

Lamele to, najprościej mówiąc, pionowe deski ustawione w dość regularny sposób. To dość wygodna forma wystroju, ponieważ możemy je dostać w formie gotowych płyt, które szybko i łatwo możemy przykleić do ściany lub sufitu. Drewniane lamele cieszą się uznaniem, niemniej jednak w tym artykule zajmiemy się prawdziwym hitem; przyjrzymy się bowiem lamelom wykonanym z betonu architektonicznego. To tworzywo różni się w zasadzie niewiele od podstawowego betonu. Nadaje się jednak lepiej od niego do dekoracji, ponieważ cechuje się większą plastycznością, co jest nieocenione w materii wystroju wnętrz. Betonowe materiały okładzinowe niosą w sobie ogromne pokłady estetyki. Ich jednoznaczne skojarzenie z industrialnością, brutalizmem i surowością to gwarancja uzyskania „efektu WOW”. Docenia się je jeszcze z jednego, naturalnego zresztą dla betonu architektonicznego, powodu – lamele ścienne są niezwykle trwałe i łatwo utrzymać je w czystości.

 

Gdzie i jak można wykorzystać lamele ścienne?

Betonowe lamele doskonale wpasowują się w nowoczesność. Połączenie klasyki z modernistycznym wymiarem sprawia, że nawet najbardziej wysublimowane poczucie smaku w kwestii wystroju wnętrz zostaje poruszone. W przypadku lameli zdecydowanie poleca się stosować je jako dodatki. Jeśli zdecydujemy się położyć je na wszystkich czterech ścianach, to zmniejszymy optycznie pomieszczenie, a przy okazji przesycimy je jednym stylem. Lamele z betonu architektonicznego doskonale komponują się ze wszelką roślinnością. Ciekawą ofertę lameli znajdziesz w u producenta VHCT, pod linkiem: https://www.vhct.pl/beton-architektoniczny/lamele-scienne-betonowe/. To firma, która cieszy się pozycją lidera w całej branży. Ich płyty powstają naturalnie, z naciskiem na ekologię. To bardzo ważne, aby finalny produkt był ze wszech miar jakościowy.

Źródło: Artykuł partnera

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe