Udaremniona próba kradzieży. Agresywny 22-latek znieważył policjantów!

  • 20.01.2022, 18:21
  • redakcja
Udaremniona próba kradzieży. Agresywny 22-latek znieważył policjantów! KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Tczewscy policjanci zatrzymali 22-letniego mężczyznę, który najpierw próbował ukraść sprzęt elektroniczny w jednym ze sklepów, a następnie podczas interwencji znieważył funkcjonariuszy. Dodatkowo mundurowi znaleźli w odzieży mężczyzny narkotyki. Zatrzymany mieszkaniec Tczewa trafił do policyjnego aresztu. 19 stycznia śledczy wstępnie przedstawili mu zarzuty znieważenia funkcjonariuszy. Niebawem zatrzymany mężczyzna może usłyszeć dodatkowe zarzuty oraz odpowie za popełnione wykroczenia.

18 stycznia br. o godzinie 15.40 oficer dyżurny z tczewskiej komendy otrzymał zgłoszenie o agresywnym mężczyźnie, który w jednym ze sklepów próbował ukraść sprzęt elektroniczny warty 230 zł. Przyjmujący zgłoszenie policjant na miejsce skierował patrol. Podczas interwencji stróżów prawa, mężczyzna był agresywny, wulgarny i nie chciał podać swoich danych osobowych.

 

Policjanci poinformowali mężczyznę, że zgodnie z prawem, na mocy art. 65 Kodeksu wykroczeń ma obowiązek podać swoje dane. Jednak mężczyzna dalej nie chciał ich podać, dlatego funkcjonariusze postanowili go doprowadzić do jednostki policji. W trakcie doprowadzania mężczyzny przez funkcjonariuszy do miejscowej komendy ten zaczął ich znieważać. Stróże prawa w jednostce ustalili jego dane i okazało się, że był to 22-letni mieszkaniec Tczewa. W trakcie przeszukania jego odzieży funkcjonariusze znaleźli amfetaminę. Mieszkaniec Tczewa trafił do policyjnej celi, a zabezpieczoną substancję policjanci przekazali biegłemu z zakresu toksykologii, który przeprowadzi szczegółowe badania.

 

W środę śledczy wstępnie przedstawili zatrzymanemu 22-latkowi zarzuty dotyczące znieważenia funkcjonariuszy. Wkrótce zatrzymany mężczyzna może usłyszeć dodatkowe zarzuty dotyczące posiadania narkotyków, a także odpowie przed sądem za popełnione podczas interwencji wykroczenia. Teraz jego losem zajmie się sąd.

Za przestępstwo znieważenia funkcjonariuszy grozi kara do roku pozbawienia wolności, zaś za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat więzienia.

 

KPP Tczew

html_redakcja

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
D4
D4 20.01.2022, 21:11
KOLEJNY SKANDAL EL MUBITA
mubakrul
mubakrul 20.01.2022, 20:49
MUBA PDW

Pozostałe