Przewrócona ciężarówka, powalone drzewa, przechylony 20-metrowy komin. Silny wiatr co najmniej do godz. 16.00 !!

  • 14.01.2022, 11:40
  • redakcja
Przewrócona ciężarówka, powalone drzewa, przechylony 20-metrowy komin.… OSP Gniew

Podziel się:

Oceń:

Komenda Powiatowa PSP w Tczewie od 13 stycznia odnotowała trzy zdarzenia związane z silnym wiatrem. W powiecie tczewskim doszło 2-krotnie do przewrócenia się drzewa, które strażacy musieli zabezpieczyć. Do najpoważniejszego zdarzenia doszło w Szprudowie, gdzie prawdopodobnie na skutek silnego wiatru przewróciła się ciężarówka do przewozu styropianu.

Przyczepa samochodu ciężarowego z powodu silnego wiatru przewróciła się dziś (14 stycznia) w Szprudowie (gm. Gniew) nad ranem o godz. 6.20. Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 91 na 67 km. Wystąpiła konieczność użycia pojazdów specjalistycznych do usunięcia pojazdu z szosy m.in. ratownictwa technicznego (OSP Gniew oraz 2 JRG Tczew). Zaangażowano też służbę drogową z Nicponi. Na miejscu czynności prowadziły też jednostki policji z komisariatu w Gniewie i ruchu drogowego w Tczewie.

Silny wiatr w województwie pomorskim nie ustaje. Porywy wiatru na Pomorzu na godzinę 9:30 sięgają nawet do 110 km/h.

W okolicy Tczewa prędkość wiatru w porywach oscyluje w granicy 75 km/h. W Skarszewach do 90 km/h, w Kartuzach do 90 km/h, w Starogardzie Gdańskim do 100 km/h, w Gdańsku do 100 km/h, w Lęborku do 90 km/h, w Łebie do 95 km/h, we Władysławowie do 85 km/h i na Helu do 110 km/h.

 

Prognoza pogody IMGW do godz. 16.00 przewiduje porywy wiatru 1 stopnia do prędkości ok. 80 km/h na obszarze wschodnich powiatów woj. pomorskiego m.in. powiatów: tczewskiego, starogardzkiego, malborskiego, sztumskiego i kwidzyńskiego.

Alert 2 stopnia (silny wiatr 30-50km/h) do godz. 16 ogłoszono dla obszaru trójmiejskiego i powiatów: słupskiego, lęborskiego, puckiego, nowodworskiego i wejherowskiego.

 

Prognozę pogody możesz sprawdzić lub pobrać TUTAJ

 

Na całym Pomorzu straż pożarna w związku z silnym wiatrem ostatniej doby najczęściej interweniowała na Pomorzu, gdzie wyjeżdżano około 350 razy. W miejscowości Murowaniec w powiecie słupskim jedna osoba zginęła, a jedna została ranna po tym, jak drzewo upadło na samochód z podróżnymi.

Wiatr zrywa banery i poszycia domów, dachy... W całym kraju strażacy interweniowali kilkaset razy.

Najtrudniejsza była sytuacj w powiatach: wejherowskim, karuskim i puckim. Sytuacja jest poważna także w Gdańsku, a na Bałtyku panuje pogoda sztormowa. Głównie interwencje były związane z usuwaniem połamanych konarów, gałęzi, jak również powalonych drzew.

Komanda Wojewódzka PSP w Gdańsku podała informację o przechyleniu się wielkiego 20-metrowego komina w Słupsku, który doprowadził do ewakuacji 10 osób...

 

(tomm)/Fot. OSP Gniew/Redakcja

 

html_redakcja

Zdjęcia (11)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe