Policjanci złapali na gorącym uczynku „złodzieja budowlanego”. Ukradł nawet zestaw monitoringu...

  • 14.01.2022, 08:52
  • redakcja
Policjanci złapali na gorącym uczynku „złodzieja budowlanego”. Ukradł… KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 37-letniego mężczyznę, który włamał się do domu w budowie na terenie Tczewa. Stróże prawa podczas zatrzymania mężczyzny znaleźli w jego odzieży amfetaminę oraz skradzione z budowy przedmioty. Dodatkowo mundurowi ustalili, że zatrzymany 37-latek ma związek jeszcze z włamaniem do jednego z garaży, skąd ukradł zestaw monitoringu. 12 stycznia śledczy przedstawili zatrzymanemu mieszkańcowi Tczewa zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem oraz posiadania narkotyków.

12 stycznia br. o godzinie 4.20 oficer dyżurny tczewskiej policji otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że prawdopodobnie ktoś włamał się do jednego z domów w budowie na terenie miasta. Na miejsce od razu zostali wysłani policjanci z prewencji, którzy po przybyciu na miejsce zauważyli wyrwane deski, które uniemożliwiały wejście do budynku. Po wejściu do środka funkcjonariusze w jednym z pomieszczeń zatrzymali 37-letniego mężczyznę. Mundurowi podczas przeszukania rzeczy mężczyzny znaleźli i zabezpieczyli skradziony przyrząd mierniczy oraz opakowania z kołkami montażowymi. Policjanci ustalili, że w wyniku tego przestępstwa powstały straty na kwotę 800 złotych. Dodatkowo funkcjonariusze zabezpieczyli amfetaminę, którą miał przy sobie 37-latek. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

 

Stróże prawa ustalili również, że zatrzymany mężczyzna ma związek jeszcze z włamaniem do garażu, do którego doszło w grudniu ubiegłego roku. Jak ustalili mundurowi mężczyzna w tym czasie po zerwaniu kłódki zabezpieczającej drzwi garażowe, wszedł do środka, skąd ukradł zestaw monitoringu i spowodował straty na kwotę 3 tys. złotych.

 

Jeszcze wczoraj śledczy przesłuchali zatrzymanego mężczyznę, któremu przedstawili zarzuty dotyczące 2 kradzieży z włamaniem oraz posiadania narkotyków.

 

Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

KPP Tczew

html_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe