Święto Trzech Króli w Tczewie bez orszaku. Dużo mniejsze miasta zorganizowały Orszaki Trzech Króli

  • 13.01.2022, 21:08
  • Wawrzyniec Mocny
Święto Trzech Króli w Tczewie bez orszaku. Dużo mniejsze miasta zorganizowały… Zbigniew Mocny

Podziel się:

Oceń:

6 stycznia o godz. 13.00 odbyła się uroczysta msza święta w kościele pw. NMP Matki Kościoła na tczewskich Suchostrzygach. W czasie uroczystej mszy spotkaliśmy się z Trzema Królami, którzy pokłonili się Dzieciątku Bożemu, składając w hołdzie dary: mirrę, kadzidło i złoto.

Żłóbek z dzieciną małą adorowała schola kościelna „Dzieci Maryi”, a przed wejściem do kościoła heroldowie z halabardami i chorągwiami rozdawali śpiewniki z kolędami i korony. Msza zgodnie z zapowiedziami organizatorów była równocześnie barwną inscenizacją.

Na wydarzenie zaprosił mieszkańców Stefan Kukowski, Wielki Mistrz Konfederacji Orderu Św. Stanisława wraz z Kawalerami Konfederacji oraz ks. Jacek Spychalski, proboszcz par. NMP Marki Kościoła w Tczewie. Dobrze, że chociaż w ten sposób wierni z Tczewa zyskali możliwość wyrażenia swojego oddania swojej wierze.

Jednak, chociaż msza święta miała niezapomnianą oprawę, szkoda, że w tym roku nie odbył się Orszak Trzech Króli. Można by rzec: skoro mógł odbyć się ubiegłoroczny Bal Wszystkich Świętych, gorąco wypromowany przez prawie wszystkie tczewskie media i nie tylko (nie zauważyliśmy jedynie Wieści z Kociewia i Gazety Tczewskiej wśród patronów medialnych), to dlaczego nie mogło stać się tak z Orszakiem? Tym razem patrząc na ich tegoroczną mapę w Polsce, w tym i Gniewie – COVID-19 nie może być wyjaśnieniem!

Niestety w porównaniu z sąsiednimi miasteczkami Tczewa - Święto Objawienia wypadło bardziej niż blado. Nawet jeśli koncert „Świąteczne Uwielbienia Na Krańcu Świata” w Farze był udany, to pozostanie on jedynie... bardzo lokalnym wydarzeniem.

 

(tomm)

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (8)


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
alex.+
alex.+ 14.01.2022, 23:24
przepraszam ta krytyka o braku orszaku to takie osielskie pisanie i rozumowanie covid robi swoje kasy i miejsc w szpitalach brak ,ciemnota pis arska i tyle,
max
max 16.01.2022, 23:09
To jak wytłumaczysz, że coś ciekawego potrafił zrobić Gniew, a nawet Pelplin? Też Covid i kasy brak? Myślę, że Tczew stać na więcej, chocby dlatego, że ma więcej pieniedzy w ksie miasta. Może tylko jest źle wydawana?

Pozostałe