Nieletni próbował ukraść kasetkę z pieniędzmi, ale wpadł na gorącym uczynku

  • 03.12.2021, 16:51
  • redakcja
Nieletni próbował ukraść kasetkę z pieniędzmi, ale wpadł na gorącym uczynku KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Policjanci z Pelplina zatrzymali nieletniego włamywacza, który próbował ukraść kasetkę z pieniędzmi w jednym z mieszkań. Zajmujący się sprawą mundurowi ustalili, że nieletni otworzył drzwi kluczem, który właściciel ukrył przed wejściem do mieszkania. Kradzież została udaremniona przez powracającego do domu właściciela, który po ujęciu nieletniego przekazał go funkcjonariuszom. 16-latek został już przesłuchany, a jego dalszym losie zdecyduje sąd rodzinny.

Oficer dyżurny z tczewskiej komendy został poinformowany o ujęciu nieletniego, który próbował ukraść kasetkę z 12 tys. zł. z mieszkania. Interweniujący policjanci ustalili, że pokrzywdzony schował klucz w skrytce. Nastolatek wiedział gdzie mężczyzna chowa klucz do mieszkania oraz o tym, że w mieszkaniu ma gotówkę. Chłopak znalazł klucz i za jego pomocą dostał się do mieszkania, z którego ukradł metalową kasetkę z pieniędzmi.

 

W kradzieży przeszkodził mu właściciel, który wrócił do mieszkania ujął nastolatka i powiadomił policję. Mundurowi zatrzymali włamywacza, którym okazał się 16-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego.

 

16-latek został przesłuchany, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

 

Pamiętaj:

- nie informuj, nawet znajomych gdzie przechowujesz wartościowe rzeczy oraz klucze do mieszkania.

- nie zostawiaj kluczy w „dobrych schowkach” (pod wycieraczką, za doniczką, na oknie, za framugą drzwi)

- wyjeżdżając na dłuższy czas, np. urlop, nie zostawiaj mieszkania bez opieki. Poproś bliskich, zaufanych sąsiadów lub znajomych o opiekę nad mieszkaniem.

- w przypadku dłuższego wyjazdu z domu wartościowe przedmioty przekaż na przechowanie osobom godnym zaufania.

 

 

opr. (tomm)/KPP Tczew

html_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe