UWAGA! Duże zmiany w organizacji ruchu w dniach Jarmarku Cysterskiego i Dożynek Wojewódzkich w Pelplinie

  • 17.09.2021, 18:42
  • Wawrzyniec Mocny
UWAGA! Duże zmiany w organizacji ruchu w dniach Jarmarku Cysterskiego… Materiały promocyjne

Podziel się:

Oceń:

W czasie trwania Dożynek Wojewódzkich oraz Jarmarku Cysterskiego w gminie Pelplin w dniach 18-19 września zostaną wprowadzone zmiany organizacji ruchu w mieście oraz wytyczne odnośnie organizacji miejsc do parkowania. W informacji podajemy jakie zmiany będą obowiązywać.

Sobota, 18 września

 

W godz. 6.00-23.00 zamknięty będzie odcinek drogi gminnej nr 230 od ronda Józefa Przygodzińskiego (małe rondo przy Urzędzie Gminy) i dalej ul. Mestwina, Plac Mariacki, Plac Tumski (do wysokości skrzyżowania z Placem Wolności). Wzdłuż katedry rozstawione będą stoiska.

 

Pelplińskie Centrum Sportu jako główny organizator Biegu Cysterskiego 2021 informuje, że w dniu 18 września 2021 roku w godzinach 9:45 – 10:45 nastąpi czasowe zamknięcie dróg na terenie Pelplina zgodnie z przebiegiem trasy Biegu dostępnym na stronie

https://www.facebook.com/pcspelplin

 

 

Dojazd z wieńcami dożynkowymi

 

Po godz. 9.00 samochody z wieńcami prosimy o dojazd z kierunku miasta (ul. Sambora, Mickiewicza, Kościuszki). Samochody zostaną przepuszczone przez bramkę na ul. Mestwina. Za bramką na ul. Mestwina należy wypakować wieniec i dalej zanieść na plac przed katedrą i Collegium Marianum. Natomiast samochodem należy zakręcić przy Seminarium i wyjechać poza teren imprezy i zaparkować na wybranym parkingu w mieście.

Odbiór wieńców w taki sam sposób. Wieńce należy przenieść na ul. Mestwina i zapakować do samochodu.

 

Dojazd na Mszę św. dożynkową

 

UWAGA!

Wszystkich dojeżdżających na Mszę św. w katedrze na godz. 15.00 prosimy o pozostawienie samochodów na parkingach dostępnych w mieście. Nie ma możliwości dojazdu bezpośrednio na teren przy katedrze.

 

 

 

Niedziela, 19 września

 

W godz. 7.00-21.00 zamknięty będzie odcinek drogi gminnej nr 230 od ronda Józefa Przygodzińskiego (małe rondo przy Urzędzie Gminy) i dalej ul. Mestwina, Plac Mariacki, Plac Tumski (do wysokości skrzyżowania z Placem Wolności).

 

Od godz. 12.45. zamknięta będzie część ul. Wybickiego (przy Policji, od skrzyżowania z ul. Kopernika do ul. Mickiewicza), gdzie będzie zbiórka do przemarszu korowodu średniowiecznego.

 

W godz. 13.00-13.30 odbędzie się przemarsz średniowiecznego korowodu ulicami Pelplina na odcinku od ul. Wybickiego (początek na wysokości komisariatu Policji) przez ul. Mickiewicza, Plac Grunwaldzki, ul. Mestwina, do Placu Mariackiego (plac przy katedrze).

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe