piątek, 29 marca 2024 09:54

Po przerwie dzielnie odrabiały straty, ale... wyjazdowa porażka Pogoni Tczew vs Stomilanki Olsztyn

5. kolejka 1.LIGI KOBIET. Podczas meczu 12 września pierwsze 20 minut gry padło łupem drużyny gospodarzy, trzy szybkie ciosy, w 6-, 13- i 18-ej minucie, po zamieszaniu i indywidualnych błędach sprawiły, że bardzo trudno było stawiać Pogoni warunki w tym meczu. Pomimo kilku dogodnych sytuacji, tczewiankom brakowało skuteczności, natomiast Stomilanki zdołały wykorzystać jeszcze rzut wolny w końcówce pierwszej połowy.

Autor: Pogoń Dekpol Tczew

Po przerwie gra naszych zawodniczek wyglądała zdecydowanie lepiej, coraz częściej znajdowały się pod bramką rywalek, co dość szybko zaowocowało zmianą rezultatu.

W 52-ej minucie w polu karnym, powalona przez bramkarkę gospodyń, została wychodząca z akcją Julia Jędrzejewska. Podyktowany rzut karny próbowała wykorzystać Magdalena Sobal, jej uderzenie zostało jednak sparowane, ale blisko znalazła się Katarzyna Nowak, która pewnym uderzeniem zdobyła pierwszą bramkę dla Pogoni. Ok. 20 minut później, świetnym wyrzutem z bramki popisała się Ania Kowalik, znajdując Julię Jędrzejewską, ta doskonale obsłużyła nadbiegającą Magdalenę Sobal, która ustaliła wynik meczu strzałem pod poprzeczkę. Do końca Pogoń starała się urwać chociaż punkt w tej rywalizacji. Niestety jednak to Stomilankom udało dowieźć się korzystny dla nich rezultat.

Banaszkiewicz (Kowalik 46'), Tabor (Kwiatkowska A., 46'), Wziątek, Dziadzio, Rembalska (Wołejszo 90'), Czarnecka (Murawska 67'), Jeleń, Nowak, Biskupska (Osowska, 46'), Jędrzejewska, Sobal

5. kolejka 1.LIGI KOBIET

Olsztyn, 12/09/2021

Stomilanki Olsztyn 4 - 2 Pogoń Dekpol Tczew

Bramki (asysty):

6' Gabriela Kędzia

13' Kamila Osajkowska

18' Kamila Osajkowska

46` Paula Zawistowska

52' Katarzyna Nowak

72' Magdalena Sobal (Julia Jędrzejewska)

05/09/2021

Stadion im. J. Stachowiaka, Elżbiety 21A, Tczew

Pogoń Dekpol Tczew 5 - 4 TS ROW Rybnik

9` Matla Patrycja

12` Predecka Marta

15` Bulavova Martina

22` Sobal Magdalena\

30` Rembalska Agnieszka (Dziadzio Weronika)

50` Sobal Magdalena

68` Jędrzejewska Julia

75` Nowak Katarzyna

85` Liskova Stanislava