Pierwszy defibrylator w Gminie Pelplin

  • 19.04.2021, 11:00
  • Źródło: UM Pelplin
Pierwszy defibrylator w Gminie Pelplin

Podziel się:

Oceń:

W dniu 16 kwietnia 2021 roku na Targowisku Miejskim w Pelplinie do użytku został oddany pierwszy w Gminie Pelplin defibrylator AED, którego celem jest poprawa bezpieczeństwa i minimalizacja zagrożenia zdrowia i życia mieszkańców naszej społeczności.

Defibrylator został przekazany w darowiźnie dla mieszkańców gminy przez Spółdzielnię Socjalną Kociewska - nasze samorządowe przedsiębiorstwo, które oprócz prowadzenia działalności gospodarczej realizuje szereg działań o charakterze społecznym i obywatelskim. Na ręce Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin Mirosława Chyły urządzenie przekazał Prezes Zarządu Konrad Mania mówiąc, że o ile ten sprzęt jest bardzo potrzebny i niezbędny to wyraża jednocześnie nadzieję, że jego funkcjonalność nie będzie musiała być sprawdzana w praktyce.

 

Defibrylator to urządzenie medyczne, którego zadaniem jest wyciszenie migotania komór serca i dzięki temu, usystematyzowanie jego rytmu. Urządzenie kojarzy się nam się z ciężkim, medycznym sprzętem używanym w warunkach szpitalnych i faktycznie, tak właśnie jest. Wraz z rozwojem świadomości, jak bardzo ważna jest defibrylacja w przypadku wystąpienia nagłego zatrzymania krążenia, skonstruowano tak zwany defibrylator AED. Defibrylator AED jest urządzeniem, które w bezpieczny dla osoby obsługującej i osoby poszkodowanej sposób prowadzi krok po kroku za pomocą poleceń głosowych i wizualnych przez przebieg akcji ratowniczej, podając impuls elektryczny. Został skonstruowany tak, by w odróżnieniu od defibrylatora szpitalnego służyć w warunkach zewnętrznych, w miejscach publicznych, takich jak instytucje, urzędy czy też ośrodki sportowe i targowiska.

Źródło: UM Pelplin

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe