Tczew na 3 miejscu w woj. pomorskim pod względem tzw. szkodowości. Mamy drogie OC i łatwo u nas o wypadek...

  • 08.04.2021, 10:33
  • Wawrzyniec Mocny
Tczew na 3 miejscu w woj. pomorskim pod względem tzw. szkodowości. Mamy… Archiwum tczewska.pl

Podziel się:

Oceń:

Tczew 26. na liście miast, w których kierowcy najczęściej deklarują szkodę w historii OC. 23 proc. kierowców z Tczewa przyznało się do spowodowania szkody komunikacyjnej z ubezpieczenia OC. Ten wynik dał 26. miejsce w rankingu 84. miast pod względem szkodowej jazdy.

Ranking rankomat.pl zawiera informacje dotyczące deklarowanej przez kierowców szkodowości w 84. miastach Polski (powyżej 50 tys. mieszkańców). Tczew jest 3. miastem na liście z województwa pomorskiego. Wyprzedziły go Gdańsk (24%) i Gdynia (26%). W pomorskim najlepszy wynik osiągnął Słupsk (21,6%). Natomiast z miast całej Polski najmniej szkód zadeklarowali mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego (16,8% szkodowych kierowców).

 

Przeciętny kierowca z Tczewa, który deklarował szkody posiada 18-letniego opla astrę i skończył 33 lata. Choć średnia stawka za OC w Tczewie to 648 zł, osoby, które spowodowały min. jedną szkodę w 2020 r. zapłacili za polisę 819 zł.

 

Kierowcy z Tczewa musieli za obowiązkowe ubezpieczenie samochodów zapłacić w 2020 roku 648 zł. To tańsza składka niż średnia w kraju (672 zł). W województwie pomorskim osiągnęli najniższą składkę. Wszystkie miasta z rankingu miały wyższą stawkę – Gdańsk (865 zł), Gdynia (832 zł), Słupsk (743 zł). W odniesieniu do całej Polski Tczew uplasował się na 45. miejscu. Najtańszym miastem w Polsce okazał się Mielec (505 zł), a najdroższym Wrocław (918 zł).

 

– Kalkulując cenę ubezpieczenia OC towarzystwa biorą pod uwagę wiele czynników,  m.in. liczbę pojazdów, sieć dróg oraz statystyki wypadkowe. Wysokie ceny ubezpieczeń OC w Warszawie nie powinny specjalnie dziwić. Drogi w tym mieście wojewódzkim codziennie są przemierzane przez tysiące samochodów, a to z kolei oznacza podwyższone ryzyko wystąpienia kolizji lub wypadku - mówi Tomasz Kroplewski, kierownik ds. rozwoju sprzedaży rankomat.pl.

 

Opr. (tomm)/rankomat.pl

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe