POLICYJNE DZIAŁANIA NA RZECZ WALKI Z KORONAWIRUSEM

  • 15.03.2021, 13:00
  • Źródło: KPP Tczew
POLICYJNE DZIAŁANIA NA RZECZ WALKI Z KORONAWIRUSEM

Podziel się:

Oceń:

Policjanci prowadzą wzmożone działania na rzecz walki z wirusem Covid-19. Celem tych akcji jest zapobieganie i ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Stróże prawa przypominają, że w naszym województwie zostały zaostrzone zasady bezpieczeństwa. Dlatego też funkcjonariusze apelują do wszystkich osób o odpowiedzialne zachowanie i stosowanie się do przepisów. Wszystkie te policyjne działania są prowadzone dla ochrony naszego zdrowia i życia.

W województwie pomorskim zostały wprowadzone nowe obostrzenia sanitarne, które dotyczą m.in. galerii handlowych, działalności hotelarskiej, sportowej i rekreacyjnej. Policjanci stale prowadzą działania w miejscach grupowania się osób. Tego typu akcje skierowane są do osób naruszających ograniczenia, nakazy i zakazy w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Mundurowi podczas interwencji rozmawiają z osobami na temat zapobiegania i ograniczania rozprzestrzenianiu się wirusa.

Policjanci w trosce o wspólne bezpieczeństwo apelują do wszystkich osób o respektowanie obostrzeń sanitarnych związanych z odpowiednim zachowaniem się w miejscach publicznych, zasłanianiem nosa i ust maseczką oraz przestrzeganiem zasad utrzymania odpowiedniej odległości. W tej niełatwej dla wszystkich sytuacji funkcjonariusze cały czas realizują swoje ustawowe zadania, zatrzymują sprawców przestępstw i wykroczeń, a także obsługują interwencje dotyczące zgłoszeń od mieszkańców. Dbajmy o seniorów, którzy są w tzw. grupie ryzyka zakażenia. Pomagajmy sobie wzajemnie, by ograniczyć ryzyko zakażenia.

Przypominamy, że każda osoba, która narusza obowiązujące przepisy sanitarne, może zostać ukarana mandatem lub wobec takiej osoby funkcjonariusze mogą skierować wniosek o ukaranie do sądu. O rażącym łamaniu przepisów mundurowi poinformują również inspektora sanitarnego, gdzie kara administracyjna nałożona przez tę instytucję może wynieść nawet 30 tys. złotych.

Wszystkie aktualne zasady i ograniczenia związane z epidemią koronawirusa dostępne są na stronie: https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

Źródło: KPP Tczew

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
motto
motto 16.03.2021, 16:47
...mocni wobec słabych, słabi wobec silnych ...
...między młotem prezesa a kowadłem społeczeństwa...
potem będą głupie tłumaczenia o wykonywaniu rozkazów...
podpis
podpis 15.03.2021, 15:04
hańba wam polincjanci reżimowi, kowidioci

Pozostałe