Szykuj się na największe imprezy biegowe Pomorza!

  • 17.02.2021, 13:00
  • Wawrzyniec Mocny
Szykuj się na największe imprezy biegowe Pomorza! Materiały promocyjne

Podziel się:

Oceń:

Już niedługo IX edycja wielkiej imprezy biegowej, największej w Polsce Północnej - Kaszuby Biegają 2021. Rokrocznie w organizowanych przez nas wydarzeniach bierze udział kilkanaście tysięcy osób z całego kraju. Razem możemy promować aktywność fizyczną, która w tych czasach jest szczególnie ważna.

W tym roku już po raz IX wybierzemy się w wyjątkową podróż po Cudownych Kaszubach. Projekt cyklu Kaszuby Biegają na 10 km jest już dostępny na naszej stronie internetowej, na informacje o pozostałych cyklach musimy jeszcze chwilę poczekać, jest to uzależnione od odgórnych decyzji, kiedy będziemy mogli ruszyć.

To jednak nie wszystkie biegowe wydarzenia, tak istotne dla naszego regionu.

Oprócz biegu kaszubskiego czeka na nas także V Jubileuszowy Festiwal Polski Północnej, który odbędzie się w dniach 4-6.06.2021 we Wdzydzach. Cudowne miejsce pełne ciszy, lasów, jezior. Wieża, na której roztacza się widok na tzw. Morze Kaszubskie, czy Kaszubski Park Etnograficzny przyciąga tutaj turystów na co dzień, zaś w czerwcu Wdzydze ogarnia energia biegaczy. W ciągu trzech dni toczy się walka o Hard Runnera – statuę otrzymywaną za pokonanie 5 dystansów (1,6 km, 5 km, 10 km, 15 km, 21 km). Ten weekend jest nazywany biegową imprezą marzeń i oceniany najlepszym wydarzeniem biegowym Polski północnej. Impreza ta z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Więcej na http://festiwalbiegowwdzydze.pl/

 

Kolejną imprezą biegową, której żaden miłośnik czynnego wypoczynku nie może przegapić jest IV Cartusia Półmaraton, który odbędzie się 31 lipca 2021 w Kartuzach. Stolica Kaszub już teraz zaprasza na królewski bieg śladami kartuskich mnichów. Piękna trasa, bogata oprawa, bogaty pakiet startowy, niespotykana atmosfera, wielkie emocje i cudowne miasto Kartuzy, piękniejące z roku na rok. Wszystko to atuty, które przyciągają na to prestiżowe wydarzenie. Słowami nie da się opisać przeżyć, jakich można doznać w Kartuzach. Trzeba przyjechać i posmakować.

 

Więcej: http://polmaratonkartuzy.pl/

 

Serdecznie zapraszamy Państwa także do innych wydarzeń np. postawienia sobie za cel pokonanie całego cyklu KB na 10 km – 12 biegów po Cudownych Kaszubach i duża, ciężka statua Kaszubskiego Stolema. Bagaż wrażeń, poznanych cudownych miejsc i ludzi, a także praca nad formą, którą szlifują wymagające trasy cyklu. https://zapisy.info/ oraz http://www.kaszubybiegaja.pl/

 

(tomm)

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe