Koncert kolęd i pastorałek Magdy Steczkowskiej w Swarożynie

  • 26.01.2021, 13:00
  • redakcja
Koncert kolęd i pastorałek Magdy Steczkowskiej w Swarożynie

Podziel się:

Oceń:

W kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Swarożynie w minioną niedzielę wieczorem odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Magdy Steczkowskiej.

Piosenkarka wraz z towarzyszącym jej muzykiem, kompozytorem i piosenkarzem Marcinem Michałem Jurkiewiczem wykonała wiele polskich kolęd. Specjalną dedykacją była kolęda, napisana przez Jana Pospieszalskiego do słów ks. Twardowskiego „Kolęda płynie z wysokości” skierowana do pracowników medycznych i wszystkich służb walczących z epidemią koronawirusa.

W czasie koncertu specjalne podziękowania skierowano na ręce lekarzy i całego personelu medycznego na ręce dr Marii Janiak z Gdańska. W imieniu nieobecnej pani doktor podziękowanie odebrał mąż Kazimierz Janiak.

 

Jak podkreśliła Magda Steczkowska - w tym roku, w wyniku pandemii koronawirusa jest to jej zaledwie 2 koncert kolęd i ostatni, a dla porównania rok temu zaśpiewała 40 koncertów kolęd w całym kraju.

Po koncercie można było nabyć ciasto, z którego datki były przeznaczone na pomoc chorej Laury.

 

Organizatorem koncertu była parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Swarożynie z proboszczem ks. Piotrem Malinowskim na czele i wójt Gminy Tczew Krzysztof Augustyniak. Sponsorem głównym był Totalizator Sportowy, którego reprezentował dyrektor oddziału dr Kazimierz Janiak oraz Fundacja Kiplinga.

 

 

Magda Steczkowska - wokalistka, autorka tekstów, która na swoim koncie ma 4 solowe płyty. We wrześniu 2018 r. ukazał się jej piąty album z najpiękniejszymi piosenkami z polskich seriali zatytułowany „SeriaLove”. Przed rozpoczęciem kariery solowej współpracowała z największymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej.

 

redakcja

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
aga
aga 27.01.2021, 05:21
Czy w kościołach został zniesiony limit wiernych na m2?

Pozostałe