Fabryka Sztuk online – oprowadzanie kuratorskie

  • 30.11.2020, 16:00
  • Źródło: Fabryka Sztuk
Fabryka Sztuk online – oprowadzanie kuratorskie

Podziel się:

Oceń:

„Rzeźba kameralnie” – to tytuł najnowszej wystawy sztuki współczesnej, jaką udało się zorganizować w Fabryce Sztuk tuż przed ponownym zamknięciem placówki. Wprawdzie zdjęcia do filmu powstały, kiedy jeszcze instytucje kultury były otwarte, ale nawet teraz, gdy nie możemy zwiedzić wystawy w tradycyjnej formie, warto zobaczyć ją okiem kamery. Tym bardziej, że oprowadza po niej kurator dr Marek Elsner oraz prof. Ludmiła Ostrogórska, która od dwudziestu lat kieruje niespełna czterdziestoletnią Pracownią Medalierstwa i Małych Form Rzeźbiarskich Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Na wystawie można zobaczyć dzieła studentów ASP, zrealizowane w latach 2003-2020. Są to zarówno prace powstałe podczas kursu medalierstwa i małych form, jak również te, które tworzą aneks towarzyszący głównej pracy dyplomowej.

Wystawa – Ludmiła Ostrogórska, Puszka Pandory, 2019, fot.: Angelika Jagielska

 

Źródło: Fabryka Sztuk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe