Polskie rymowanki albo ceremonie – spektakl |Teatr Polska

  • 22.10.2020, 16:00
  • Źródło: CKiS Tczew
Polskie rymowanki albo ceremonie – spektakl |Teatr Polska

Podziel się:

Oceń:

Wykonanie: Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni 25 listopada 2020 godz. 18.00 sala widowiskowa CKiS Bilety: 15 zł dostępne online na ckis.interticket.pl lub w kasie CKiS – w dniu spektaklu

Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie serdecznie zaprasza na ostatni spektakl realizowany w ramach ogólnopolskiego programu TEATR POLSKA. Już 25 listopada 2020r. o godz. 18.00 na deskach Centrum Kultury i Sztuki zaprezentowany zostanie spektakl „Polskie rymowanki albo ceremonie” w wykonaniu Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni. Jak mówi sam autor: niepokojące flow. Tekst krążący wokół dobrze nam znanych rodzinnych ceremonii, na których spotykają się członkowie rodziny. Główny bohater z ciekawością i czułością poznając historie swoich przodków, próbuje odnaleźć własną tożsamość. Konfrontacja pokolenia lat 90-tych z tym, co przekazano im w genach, wspomnienia i wyobrażenia, które uruchamiają tematy, o których nigdy nie chcielibyśmy dyskutować nad przysłowiowym rosołem. To wszystko podane w rytmie rapu.

 

Reżyseria: Ewa Rucińska

Obsada: Olga Barbara Długońska, Marta Kadłub, Dorota Lulka, Szymon Sędrowski, Grzegorz Wolf, Maciej Wizner, Jakub Sasak .

 

Uwaga! Spektakle organizowane będą w bezpiecznej wersji pandemicznej i rygorze

sanitarnym.

 

TEATR POLSKA to ogólnopolski program popularyzujący teatr i pozwalający zaprezentować jego różnorodne oblicze. Celem programu TEATR POLSKA docieranie z ofertą polskich teatrów poprzez zwiększenie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe otrzymują dofinansowanie prezentacji spektakli w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego. W ramach programu TEATR POLSKA od 1 września do 30 listopada 2020 roku w objazd wyruszy 19 teatrów. TEATR POLSKA organizowany jest od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Źródło: CKiS Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe