POLICJANCI I SANEPID WSPÓLNIE DZIAŁAJĄ W ZWALCZANIU PANDEMII

  • 11.09.2020, 12:57
  • Źródło: KPP Tczew
POLICJANCI I SANEPID WSPÓLNIE DZIAŁAJĄ W ZWALCZANIU PANDEMII

Podziel się:

Oceń:

9 września tczewscy policjanci przeprowadzili działania z pracownikami sanepidu, których celem było zapobieganie rozprzestrzenianiu się Covid-19. Podczas wspólnej akcji sprawdzano, czy mieszkańcy powiatu tczewskiego zasłaniają usta i nos, a także czy stosują odpowiedni dystans w transporcie publicznym oraz na terenie sklepów. W trakcie działań policjanci rozmawiali z mieszkańcami i przypominali im o obowiązujących obostrzeniach w zakresie pandemii koronawirusa. Pamiętajmy, że troska o życie i zdrowie jest naszą wspólną sprawą. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje, swoich bliskich oraz osób, które są obok nas.

Od początku pandemii koronawirusa policjanci prowadzą różnego rodzaju działania mające na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się tego wirusa. W środę funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie wspólnie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Tczewie przeprowadzili wspólne działania ukierunkowane na zwiększenie naszego bezpieczeństwa w związku z epidemią koronawirusa. Policjanci w tym czasie sprawdzali w autobusach miejskich czy pasażerowie zakrywają ust i nos. Stróże prawa również podczas tej wspólnej akcji odwiedzali sklepy, gdzie sprawdzano, czy klienci stosują się do obecnych przepisów, a zarazem dbają o własne bezpieczeństwo. Mundurowi podczas działań rozmawiali z osobami i informowali ich, że założona maseczka pod brodą, w kieszeni, czy też w torebce nie uchroni nikogo przed zagrożeniem. Osoby, które mają lekceważący stosunek do zagrożenia, mogą spodziewać się stanowczych reakcji policjantów. Za niestosowanie się do tych przepisów stróże prawa mogą ukarać mandatem karnym do 500 złotych.

Pamiętajmy, że wszystkie wprowadzone ograniczenia i obostrzenia mają na celu ochronę naszego życia i zdrowia. Dlatego bądźmy odpowiedzialni, stosujmy się do zaleceń sanitarnych i dbajmy o siebie nawzajem.

 

Źródło: KPP Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe