Koronawirus nadal groźny. Policja prowadziła akcje kontrolno - profilaktyczną

  • 04.08.2020, 07:30
  • Wawrzyniec Mocny
Koronawirus nadal groźny. Policja prowadziła akcje kontrolno - profilaktyczną KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

W miniony piątek tczewscy policjanci prowadzili działania, których celem było zapobieganie rozprzestrzenianiu się Covid-19. Funkcjonariusze sprawdzali, czy mieszkańcy powiatu tczewskiego zasłaniają usta i nos, a także czy stosują odpowiedni dystans w transporcie publicznym oraz na terenie sklepów.

W trakcie działań policjanci rozmawiali z mieszkańcami i informowali o zasadach bezpieczeństwa w związku z pandemią koronawirusa.

 

- Pamiętajmy, że troska o życie i zdrowie jest naszą wspólną sprawą. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje, bliskich oraz osób, które są obok nas – apeluje asp. Anna Kinder z Zespołu Prasowego KPP w Tczewie. - Pamiętajmy, że nadal panuje epidemia koronawirusa i wszyscy bezwzględnie muszą stosować się do obowiązujących w tym zakresie ograniczeń. 31 lipca funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie prowadzili działania ukierunkowane na zwiększenie naszego bezpieczeństwa w związku z epidemią koronawirusa. Policjanci kontrolowali, czy w autobusach miejskich przewożona jest dozwolona ilość osób, a także sprawdzali, czy pasażerowie zakrywają ust i nos. Stróże prawa odwiedzali sklepy, gdzie sprawdzano, czy klienci stosują się do obecnych przepisów. Mundurowi rozmawiali także z mieszkańcami Tczewa jednocześnie informując, że pomimo trwających wakacji wirus nadal jest groźny.

 

Tczewscy policjanci nadal będą prowadzić kontrole, bo część mieszkańców i turystów niestety nie stosuje się do obecnych obostrzeń. Osoby, które pomimo tak wielu apeli policjantów i służb sanitarnych będą dalej lekceważyć obostrzenia, mogą spotkać z nałożeniem mandatu karnego lub skierowaniem wniosku do sądu.

 

- Pamiętajmy, że wszystkie wprowadzone ograniczenia i obostrzenia mają na celu ochronę naszego życia i zdrowia – dodaje asp. Anaa Kinder. - Dlatego bądźmy odpowiedzialni, stosujmy się do zaleceń sanitarnych i dbajmy o siebie nawzajem. Pamiętajmy, że nadal panuje epidemia koronawirusa i wszyscy bezwzględnie muszą stosować się do obowiązujących w tym zakresie ograniczeń.

 

Mundurowi rozmawiali także z mieszkańcami Tczewa jednocześnie informując, że pomimo trwających wakacji wirus nadal jest groźny. Pamiętajmy, że wszystkie wprowadzone ograniczenia i obostrzenia mają na celu ochronę naszego życia i zdrowia. Dlatego bądźmy odpowiedzialni, stosujmy się do zaleceń sanitarnych i dbajmy o siebie nawzajem.

 

Opr. (tomm)/KPP Tczew

 

 

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe