Badali przyczyny śmiertelnego wypadku drogowego na drodze krajowej nr 91

  • 26.06.2020, 09:19
  • Źródło: KPP Tczew
Badali przyczyny śmiertelnego wypadku drogowego na drodze krajowej nr 91

Podziel się:

Oceń:

Tczewscy policjanci, funkcjonariusz straży pożarnej oraz przedstawiciel zarządcy drogi pracowali na drodze krajowej nr 91 w miejscu, gdzie doszło do tragicznego wypadku drogowego, w którym śmierć poniósł kierowca samochodu osobowego. W ramach tego spotkania służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym poddały ocenie infrastrukturę oraz oznakowanie drogi w tym miejscu. 

Spotkanie zespołu zajmującego się badaniem przyczyn wypadków drogowych to procedura, która uruchamiana jest w przypadku wystąpienia zdarzeń ze skutkiem śmiertelnym. W skład takiego zespołu wchodzą m. in. policjanci z drogówki, technicy kryminalistyki, funkcjonariusze pionu dochodzeniowo-śledczego wspólnie z zarządcą drogi oraz funkcjonariuszami straży pożarnej. Specjaliści ci spotykają się w miejscach, gdzie doszło do tragicznego w skutkach wypadku i tam wspólnie oceniają infrastrukturę drogową.

Do takiego zdarzenia doszło 22 czerwca br. na drodze krajowej nr 91 w pobliżu miejscowości Nicponia. W tym czasie oficer dyżurny tczewskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, w którym samochód osobowy miał zderzyć się z ciężarową scanią. Według wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 29-letni kierowca peugeota zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z jadącą w kierunku Torunia scanią. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń kierowca samochodu osobowego poniósł śmierć na miejscu.

Wczoraj w miejscu, gdzie doszło do tego tragicznego w skutkach zdarzenia, spotkali się przedstawiciele wchodzący w skład zespołu badania przyczyn wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. W wyniku przeprowadzonej kontroli zespołu nie stwierdzono w tym miejscu uchybień w oznakowaniu drogi, jak i infrastrukturze drogowej.

 

Źródło: KPP Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe