#TarczaDlaSamorządowców, poseł przekazuje czeki.

  • 24.06.2020, 16:09
  • Paulina Stolz
#TarczaDlaSamorządowców, poseł przekazuje czeki.

Podziel się:

Oceń:

24.06.2020 roku poseł Kazimierz Smoliński spotkał się z prezydentem Tczewa oraz wójtem Gminy, aby przekazać na ich ręce symboliczne czeki.

Na Konferencji poseł wyjaśnił cel zainicjonowanego działania rządu Mateusza Morawieckiego oraz sposób, w jaki powinny zostać rozdysponowane środki.
"W ramach kolejnej tarczy rządowej, teraz tarczy dla samorządów, powtał fundusz tarczy samorządowych o wartości 6 mld zł w skali kraju. 5 mld samorządy  gminne i miejskie, natomiat 1 mld dla samorządów powiatowych. Powiat Tczewski, jako jednostka samorządu dostanie maksymalnie kwotę 4 080 000 zł, natomiast gminy w powiecie tczewskim otrzymają ponad 11 mln zł, z czego największa kwota przypada miastu Tczew, czyli ok 5, 794 mln zł."
"Środki muszą zostać przeznaczone na inwestycje, nie będzie żadnych ograniczeń w zakresie możliwości wydatkowania na inwestycje.(...) Byle byłaby to inwestycja w rozumieniu finansów publicznych. W sierpniu wojewoda rozpocznie nabór, gdzie trzeba będzie przedstawić jakie inwestycje są planowane, czy to może być w całości finansowane ze środków z tego funduszu, czy jako uzupełnienie innych środków publicznych, rządowych, czy też europejskich. W sierpniu też zapadną decyzje o przyznaniu tych środków, a we wrześniu zostaną one przelane na konta samorządów, z dowolnym czasem rozliczenia. "
Poseł Smoliński wyjaśnił, że kwota jest proporcjonalna do budżetów samorządów, a minimalna kwota przyznawana dla samorządów wynosi 500 tys zł.

 

Paulina Stolz

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mi
mi 25.06.2020, 01:22
Jezusiemaryjoprzenajświętsza, dary dostalim, daty, hahaha

Pozostałe