Nadal zamknięte przedszkole samorządowe. Pierwszaki, drugo- i trzecioklasiści do świetlic

  • 01.06.2020, 12:52
  • Wawrzyniec Mocny
Nadal zamknięte przedszkole samorządowe. Pierwszaki, drugo- i trzecioklasiści… Dawny Tczew

Podziel się:

Oceń:

Jak informuje prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki na swoim Facebook'u od 25 maja będzie możliwość skorzystania z zajęć opiekuńczo-wychowawczych w szkołach podstawowych. Nacisk położono na zapewnienie najmłodszym opieki świetlicowej.

- Propozycja opieki świetlicowej skierowana jest do rodziców, którzy ze względu na obowiązki zawodowe nie są w stanie zapewnić opieki swoim dzieciom – informuje prezydent. - Dotyczy to wyłącznie uczniów z klas I-III. Wznowienie zajęć opiekuńczych nastąpi z uwzględnieniem przepisów dotyczących ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Udział dzieci w zajęciach opiekuńczo - wychowawczych nie zwalnia ich z realizacji podstawy programowej, realizowanej z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

 

Niestety na profilu jest też informacja, że „co najmniej do 7 czerwca nieczynne pozostanie samorządowe Przedszkole nr 8 oraz oddziały „zerowe” w samorządowych szkołach podstawowych.”

Pozostaje pytaniem otwartym czy w chwili luzowania obostrzeń, zerówki w tczewskich podstawówkach powinny być nadal zamknięte? Wiele miast otwiera szkoły i przedszkola tyle, że zachowuje pewne środki ostrożności. Zamknięcie zerówek i starszych klas szkół podstawowych negatywnie wpłynie na pracę zawodową rodziców dzieci, z których części zostanie pozbawiona możliwości pracy...

 

(tomm)

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe