Walczą z COVID – 19. Gminny Ośrodek Kultury w Gniewie szyje maseczki

  • 26.03.2020, 15:10
  • redakcja
Walczą z COVID – 19. Gminny Ośrodek Kultury w Gniewie szyje maseczki GOK Gniew

Podziel się:

Oceń:

GNIEW. W związku z niepokojącą sytuacją w kraju, związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, Gminny Ośrodek Kultury w Gniewie zorganizował akcję, mającą na celu wesprzeć gminne instytucje potrzebujące maseczek ochronnych.

Jak mówią pracownicy placówki, realizowanie misji społecznej to nie tylko działania kulturalne, a ciężki dla wszystkich czas, to także wykraczanie poza codzienne ramy czyli działania takie jak szycie maseczek.

Akcja już w tej chwili cieszy się sporym zainteresowaniem. Swoje wsparcie zaoferowały m. in. bardzo pomocne mieszkanki gminy Gniew. Dzięki sporej kreatywności gniewianek, maseczki będą nie tylko białe ale też – kolorowe - jedyne w swoim rodzaju. Ponadto będą bardzo praktyczne. Są szyte z wysokiej jakości bawełny. Będzie można je prać w pralce, bo są wielokrotnego użytku.

 

- Uważamy, że pomaganie jest czymś naturalnym. W pierwszej kolejności wesprzemy instytucje, które udzielają nam pomocy na co dzień – dodają pracownicy GOK. - Ok. 500 sztuk przekażemy straży pożarnej, ośrodkom zdrowia, urzędu oraz naszemu Domowi Pomocy Społecznej.

 

Opr. (tomm)/GOK Gniew

 

html_redakcja

Zdjęcia (5)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe