Robert S. przed sądem okręgowym. Grozi mu 15 lat więzienia. W sprawie o skatowanie 33-latka zezna 15 świadków

  • 24.01.2020, 17:00
  • redakcja
Robert S. przed sądem okręgowym. Grozi mu 15 lat więzienia. W sprawie o skatowanie 33-latka zezna 15 świadków Redakcja

Podziel się:

Oceń:

Przed sądem okręgowym w Gdańsku rozpoczął się proces Roberta S., który został oskarżony o bestialskie pobicie 33-letniego mieszkańca Tczewa. Zdjęcia pobitego, a raczej skatowanego do nieprzytomności mężczyzny obiegły internet są wstrząsające... Świadkowie mówią, że ofiara była bita także wtedy, gdy leżała nieprzytomna na chodniku.

Pierwsza rozprawa Roberta S. odbyła się 13 stycznia.

- Na pierwszy termin 13 stycznia 2020 r. wezwano oskarżonego (doprowadzony z Aresztu Śledczego) oraz 8 świadków – informuje Tomasz Adamski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Gdańsku, pionu karnego. -  Łącznie wezwanych jest 15 świadków. Kolejny termin rozprawy zaplanowano na 24 lutego br. na godz. 09.30.

 

Koniec postępowania prokuratury rejonowej

Sprawa mogła ruszyć, bo Prokuratura Rejonowa w Tczewie zakończyła postępowanie przeciwko 39-letniemu mieszkańcowi Tczew, aresztowanemu za skatowanie innego mieszkańca miasta.

 

12 czerwca 2019 r. redakcja Gazety Tczewskiej kontaktowała się z prokurator okręgową Grazyną Wawryniuk w sprawie wszczęcia postępowania sądowego przed Sądem Okręgowym w Gdańsku. 39-letni tczewianin, pobiciem doprowadził do stanu krytycznego m.in. obrzęku mózgu  33-letniego Arka mieszkańca Tczewa. Niestety mężczyzna prawdopodobnie pozostanie niepełnosprawny do końca życia. Zdjęcia z jego rekonwalescencji przedstawiają poważny uraz głowy.

Do pobicia miało dojść z przyczyn osobistych.    

Sprawa toczy się przed Sądem Okręgowym w Gdańsku, Robert S. oskarżony jest z art. 156 par 1 pkt 2 Kodeksu karnegi w zw. z art. 64 par 2 Kodeksu karnego. Przestępstwo to jest zagrożone karą pozbawienia wolności od lat 3 do 15.

(...)

 

html_redakcja

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Marian
Marian 24.01.2020, 18:14
Co to za kara? Prawie go zabił i ma dostać 15 lat... Za takie coś w biały dzień dożywocie. Kwalifikacja usiłowanie zabójstwa, jak w przypadku tych 2 typów, którzy skatowali kijami ojca na oczach żony i dzieci.to też miało być pobicie tylko. Co za sądy i co za prawo... Ręce załamać tylko, a zwyrole się cieszą...
Sławek EU07
Sławek EU07 26.01.2020, 13:32
Żeby było usiłowanie zabójstwa to sprawca musiałby posłużyć się jakimś narzędziem np: nożem lub go dusić.

Pozostałe