Kolejni mieszkańcy gminy Gniew z dostępem do bieżącej wody

  • 06.01.2020, 15:13
  • redakcja
Kolejni mieszkańcy gminy Gniew z dostępem do bieżącej wody H. Niestrój pixabay

Podziel się:

Oceń:

GNIEW. Dobiegła końca inwestycja budowy sieci wodociągowej w miejscowościach Brodzkie Młyny – Gogolewo.

W Ramach zadania firma wykona jeszcze dodatkowe prace na odcinku łączącym istniejącą sieć z nowo wybudowanym wodociągiem pod drogą wojewódzką 234, które potrwają do 18 stycznia, mieszkańcy tej części gminy Gniew już mogą przyłączać się do gminnej sieci wodociągowej. O warunki przyłączenia należy wystąpić do Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Spółki Inwest-Kom w Gniewie.

Przedmiotem inwestycji była rozbudowa sieci wodociągowej na terenie miasta Gniew, przy ul. Gniewskie Młyny i w Brodzkich Młynach w gminie Gniew. Zakresem zadanie objęto sieć wodociągową rozdzielczą o średnicy w zakresie od 90 mm do 125 mm PE o łącznej długości 2.219,5 m oraz przyłącza wodociągowe do nieruchomości o średnicy w zakresie 32 mm do 50 mm PE, w ilości 38 szt. o łącznej długości 443,0 m.

W obrębie miejscowości objętych inwestycją występuje swobodna zabudowa mieszkalna typu jednorodzinnego lub siedliskowego. Aktualna liczba mieszkańców Brodzkich Młynów przekracza 60 osób. Do tej pory wieś nie posiadała podłączenia do gminnej sieci wodociągowej a źródłem wody pitnej dla mieszkańców były ujęcia lokalne. Stąd tak ważne było rozpoczęcie tej inwestycji. Jej zakończenie pozwoli kolejnym Mieszkańcom w gminie cieszyć się dostępem do bieżącej wody.

 

Opr. GT/UMiG Gniew

html_redakcja

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gniewka
Gniewka 09.01.2020, 17:32
SZOk to w gm.Gniew mieszkancy jeszcze wody z wodociągu nie mieli ?
A co Badzong samochwała robił ?
mieszkaniec
mieszkaniec 11.01.2020, 09:57
jeżdził z zaufanymi na szkolenia i wycieczki za gminną kasę a teraz tylko mąci i spiskuje wstyd panie Badziąg jako człowiek i katolik tak oczerniać i podpuszczać na siebie ludzi mało ma pan jeszcz potrzegne ci to

Pozostałe