Standardowy materac 100x200 cm – jaki wybrać?

  • 17.12.2019, 11:12
  • sweetsen.pl/
Standardowy materac 100x200 cm – jaki wybrać?

Podziel się:

Nie od dziś wiadomo, że spokojny i zdrowy sen przynosi korzyści w postaci regeneracji całego organizmu i sił do działania. Bardzo ważnym elementem, który ma kluczowy wpływ na jakość snu jest oczywiście materac 100x200 cm. W sklepach można znaleźć bardzo szeroki asortyment materaców wykonanych z różnych surowców. Każdy z modeli zapewnia nieco inne podparcie dla kręgosłupa i inny rodzaj komfortu. Na który z nich warto się zdecydować, aby móc liczyć na bezpieczny i efektywny sen?

Jakie materace 100x200 są dostępne?

Każdy producent ma swoją własną ofertę produktów. W wielu sklepach można jednak znaleźć najpopularniejsze modele, czyli materace:

  • bonellowe,

  • sprężynowe kieszeniowe,

  • profilowane moletowane,

  • lateksowe,

  • piankowe,

  • kokosowe.

Niektóre z nich są miękkie i wspaniale otulają ciało użytkownika, zapewniając mu maksimum wygody, podczas gdy inne są nieco twardsze. Producenci tacy jak na przykład Sweetsen.pl oferują możliwość zoptymalizowania materaca i dostosowania go do własnych potrzeb. W standardowym produkcie można między innymi wybrać stopień jego twardości. Zaleca się, aby ten parametr dopasować do wagi ciała i jego wzrostu. Nie bez znaczenia pozostają też przyzwyczajenia. Osoby niewysokie i ważące niewiele powinny zdecydować się na materac 100x200 miękkie, a te o większych gabarytach raczej na materac twardy, a nawet bardzo twardy.

Materace 100x200 w hotelach i pensjonatach

Materace w tak standardowym rozmiarze są bardzo często wybierane również do hoteli, gdzie najważniejszy jest komfort gości. Jeżeli materac ma być optymalny dla każdego użytkownika, wówczas dobrym wyborem będzie produkt średnio twardy. Największą trwałością i wytrzymałością cechują się materace sprężynowe kieszeniowe. Tego typu produkty zapewniają też właściwą wentylację i są łatwe w utrzymaniu czystości. Materace piankowe można stosować w apartamentach małżeńskich lub innych pokojach, które mają zapewniać tego typu komfort klientom hotelu. Większość hoteli i pensjonatów decyduje się również na wybór pokrowców, które chronią materace przed brudem. Najlepsze materace znajdziesz na https://sweetsen.pl

sweetsen.pl/

Pozostałe