Małgorzata Foremniak i Paweł Deląg na deskach tczewskiego CKiS-u w sztuce „Być Jak Elizabeth Taylor”

  • 08.10.2019, 11:07
  • Źródło: CKiS
Małgorzata Foremniak i Paweł Deląg na deskach tczewskiego CKiS-u w sztuce „Być Jak Elizabeth Taylor”

Podziel się:

Oceń:

TCZEW. Elizabeth Taylor to ikona kina, której nie trzeba raczej nikomu przedstawiać. Jej burzliwe życie, liczne małżeństwa, uroda, styl i charyzma do dziś są obiektem plotek i zainteresowania mediów. Podążając tym nurtem Jakub Przebindowski, reżyser spektaklu pokazuje jej małżeństwo z Richardem Burtonem w nieco innym niż zawsze świetle. Jakim? Tego dowiedzą się widzowie sztuki, na którą serdecznie zapraszamy.

Jakub Przebindowski - reżyser przenosi widzów do roku 1976. Do apartamentu słynnego hotelu The New York Palace, w którym mieszka wybitny psycholog Tony Slawers przychodzi niespodziewanie jego wieloletnia pacjentka Elizabeth Taylor. Po chwili pojawia się tam również Richard Burton. Także jego pacjent i przyjaciel. Po swoim drugim, spektakularnym małżeństwie postanawiają się rozstać. Autor sztuki podejmuje próbę analizy związku, w którym namiętność miesza się z zazdrością a popularność i sława stają się przeszkodą w budowaniu właściwych relacji.

Laureatkę dwóch Oscarów (za role w filmach „Kto się boi Virginii Woolf?” i „Butterfield 8”), słynną Kleopatrę, a prywatnie ośmiokrotną mężatkę - Elizabeth Taylor gra Małgorzata Foremniak. W Richarda Burtona, który żenił się pięciokrotnie (w tym dwa razy z Taylor) wciela się zaś Paweł Deląg. Tej dwójki aktorów nie trzeba przedstawiać. W spektaklu „Być jak Elizabeth Taylor” towarzyszą im Martyna Kliszewska i częstochowianin Sambor Czarnota.

Kiedy? 13.10.2019 r. godz. 16.00

Gdzie? Sala widowiskowa CKiS

Bilety? 80 zł – balkony i loże, 90 zł – dół sali

 

Źródło: CKiS

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe