Andrzej Kobylarz z PSL KUKIZ 15: Panie Neumann nie startujmy!

  • 08.10.2019, 07:00 (aktualizacja 11.10.2019, 23:07)
  • Wawrzyniec Mocny
Andrzej Kobylarz z PSL KUKIZ 15: Panie Neumann nie startujmy!

Podziel się:

W poniedziałek sztab wyborczy Andrzeja Kobylarza, kandydata na posła z ramienia Koalicji Polskiej (PSL, KUKIZ 15) zorganizował briefing prasowy pod oknami biura poselskiego posła Sławomira Neumanna. Andrzej Kobylarz przedstawił swoją dezaprobatę dla postępowania posła POKO S. Neumanna, które wyszło na jaw po ujawnieniu przez TVP INFO nagrań poufnych rozmów z działaczami tej partii.

Briefing zbiegł się z podobnym spotkaniem zorganizowanym przez Arwida Żebrowskiego (zorganizowano go o tej samej godzinie). Początkowo dziennikarze byli zdezorientowani. Nie wiadomo było czy relacjonować pikietę PiS czy wystąpienie A. Kobylarza. Ale zamieszanie trwało krótko. Padły nawet żarty o możliwości założenia przy tej okazji koalicji PiS z Koalicją Polską...

Wkrótce jednak przystąpiono do poważniejszych spraw, a tymi bez wątpienia są fakty ujawnione w nagraniach rozmów członków PO.

 

- Mieszkańcy Tczewa i całej Polski usłyszeli jakie słowa padły z ust posła Sławomira Neumann byłego przewodniczącego PO – stwierdził Andrzej Kobylarz. - Arogancja i obłuda, kwestie związane z arogancją wobec swoich ludzi i wyborców. Układy przypominające te mafijne... W Tczewie mieszkańcy są oburzeni i obrażeni. Myślę, że pan poseł Neumann powinien wszystkim oznajmić, że rezygnuje z ubiegania się o kolejną kadencję sprawowania mandatu posła RP. To powinien być koniec pana Neumanna. Alternatywą jest partia, którą reprezentuje Koalicja Polska (KUKIZ 15 – PSL). Czeka nas zapewne kolejna odsłona skandalu w związku z kolejnymi nieujawnionymi jeszcze nagraniami. „Można robić wszystko, swoich obronimy” - nie tak dalej być nie może drodzy mieszkańcy!

 

Andrzej Kobylarz stanowczo opowiedział się za walką z korupcją i układami na półlegalnymi.

 

- Wszystko to co znajdowało się na tych taśmach było wplecione w słowa tak pewne siebie... Poruszyło mnie bardzo określenie „rzygam Tczewem”. Ostatnio spotkałem pana posła Neumanna, gdy kupowałem kawę. Obaj prowadziliśmy kampanię. Pan poseł rozmawiał uśmiechnięty z ludźmi. Po takich taśmach nie wyobrażam już sobie takich spotkań. Zresztą zapraszam pana S. Neumanna do restauracji w Tczewie, by razem porozmawiać z mieszkańcami i dowiedzieć się co mają do powiedzenia na temat pana słów z „taśm”.

Jeden z dziennikarzy w nawiązaniu do słów posła Neumanna z nagrań, zapytał czy czuje się oszustem. (PSL to oszuści padło w nagranych rozmowach ze S. Neumannem – przyp. red.). A. Kobylarz odpowiedział, że nie czuje się oszustem, a na dowód pokazał znaczek KUKIZ 15 – Od 4 lat ten sam – podkreślił.

 

- Nie uważam by ktokolwiek mógł nazywać kogoś oszustami, tym bardziej pan Neumann. Oszustem największym jest pan Neumann, który stwierdził, że rzyga Tczewianami i Tczewem. Panie Neumann nie startujmy! Padły też w nagraniach nazwiska osób, które były skazane wyrokami sądu. Mówimy tu o pani Zdanowskiej oraz o śp. Adamowiczu. Pokazuje to w innym świetle legendę Platformy Obywatelskiej...

 

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (3)Pozostałe