Ratownicy medyczni wyposażeni w nowe karetki i drogi sprzęt

  • 05.09.2019, 08:03
  • (tomm)
Ratownicy medyczni wyposażeni w nowe karetki i drogi sprzęt Fot. W. Mocny

Podziel się:

Oceń:

TCZEW Podczas sesji Rady Miejskiej w Tczewie 29 sierpnia br. przegłosowano wiele istotnych uchwał. Najważniejsze było jednak, przekazanie dwóch karetek pogotowia na rzecz Szpitali Tczewskich SA.

Podczas sesji Rady Miejskiej w Tczewie prezes tczewskiego szpitala, poinformował radnych o zakupie dwóch karetek pogotowia typu R i S. Zakupiono nosze, krzesełka kardiologiczne, defibrylatory - wszystko razem o wartości – 1,3 mln zł z czego Radni Miejscy przekazali 500 tys. zł.

Tak wynika z informacji przekazanej podczas obrad. Prezes szpitala osobiście podziękował za dotację prezydentowi Mirosławowi Pobłockiemu.

- Od 1 kwietnia – kilku miesięcy staraliśmy się o ten sprzęt – powiedział prezes Maciej Bieliński to wystarczająca obstawa, a dzięki wsparciu Rady Miasta w Tczewie, w końcu udało się nam zakupić karetki pogotowia.

Sesja była ciężka pod względem formalno – prawnym, mimo to radni nagrodzili brawami fakt, że miasto jednak dofinansowało szpital.

- Widziałam obsługę pracowników medycznych. Są tak zorganizowani i szybcy, przygotowani na każde cierpienie ludzkie - powiedziała radna Gertruda Pierzynowska, odnosząc się do informacji prezesa Szpitali w Tczewie podczas obrad rady miejskiej.

Wojewoda zadecydował, że konieczny jest zakup czterech karetek na teren powiatu tczewskiego, co jest wystarczającą liczbą. Kupiliśmy z tego trzy karetki z czego dwie bez wyposażenia sfinansowało miasto.

Podczas przerwy w sesji zaprezentowano radnym i dziennikarzom karetki P i S. Wytłumaczmy. W tzw. esce pracuje dwójka ratowników oraz lekarz, który decyduje o najważniejszych sprawach podczas akcji ratowniczej.

Ratownicy medyczni byli pod wrażeniem nowego sprzętu, który otrzymali.

O opowiedzenie o innym sprzęcie poprosiliśmy jedną z załóg, którzy najpierw skromnie odmówili wypowiedzi. Nakłonieni przez radnych chętnie opowiedzieli mieszkańcom o nowych samochodach medycznych:

- Te karetki jeżdżą po mieście od początku lipca br. Wyposażenie jest zgodne ze standardem P i S. Wyposażenie jest standaryzowane. Zespoły medyczne S i zespół P. Możemy udzielać pomocy w pełnym zakresie udzielać tzn, wachlarzu: małoletnim, osobom starszym i osobom po wypadkach. Z karetki jesteśmy zadowoleni, podobnie jak z używanego sprzętu. Mamy do dyspozycji zestaw do resustytacji krążeniowej, defibrylator, ssaki, sprzęt do unieruchamiania uszkodzeń, złamań, ewakuacji, czy transportu... Właściwie te zespoły medyczne różnią się tylko wyposażeniem w pompy infuzyjne.

(tomm)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe