Konsultacje społeczne burmistrza w Gręblinie

  • 29.08.2019, 08:44
  • Opr. MW/źródło: UMiG Pelplin.
Konsultacje społeczne burmistrza w Gręblinie Fot. UMiG Pelplin Burmistrz Pelplina Mirosław Chyła podczas spotkania z mieszkańcami Gręblina.

Podziel się:

Oceń:

GM. Pelplin. Z inicjatywy burmistrza Miasta i Gminy Pelplin Mirosława Chyły w piątkowe popołudnie 23 sierpnia br. w świetlicy wiejskiej w Gręblinie odbyły się konsultacje społeczne. Dotyczyły one przygotowywanego projektu budowlanego przebudowy drogi gminnej w centrum Gręblina. Mieszkańcy, którzy skorzystali z tego zaproszenia mogli nie tylko wysłuchać stanu zaawansowania prac nad projektem, ale także wnosić uwagi do proponowanych rozwiązań

Burmistrz wraz z przedstawicielami Referatu Techniczno – Inwestycyjnego przedstawili szczegóły dotyczące planu przebudowy niespełna kilometrowego odcinka drogi, gdzie około 750 m drogi zaplanowano z nawierzchni asfaltowej, pozostały z płyt drogowych. Założony etap konsultacji społecznych nie opiera się tylko na odbytym spotkaniu, lecz daje określony czas wszystkim zainteresowanym do składania uwag i wniosków związanych z planami przebudowy drogi.

Mieszkańcy na czele z sołtysem Gręblina, Katarzyną Borys, rozmawiali także z burmistrzem o możliwościach gazyfikacji wsi, który był tematem nr 2 spotkania, który również wywołał ożywioną dyskusję. Poruszano także inne kwestie istotne dla mieszkańców, jak choćby tę dotyczącą budynku byłej szkoły czy boiska sportowego w Gręblinie.

Opr. MW/źródło: UMiG Pelplin.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe