Trwa drugi gniewski Jarmark Rzemiosł oraz Vivat Vasa

  • 10.08.2019, 12:46 (aktualizacja 10.08.2019, 13:17)
  • Marika Wohlert

Podziel się:

Oceń:

GNIEW. No i rozpoczął się z hukiem i przytupem II Jarmark Rzemiosł w Gniewie. Sprzedawcy z różnych stron Polski zjechali do krzyżackiego grodu. Impreza potrwa przez najbliższe dwa dni i będzie współtowarzyszącą innej wielkiej imprezie Vivat Vasa.

 

Zapraszamy wszystkich poszukiwaczy skarbów na Gniewski Jarmark Rzemiosł. Wydarzenie odbywa się w dniach 10 i 11 sierpnia 2019 r. na zrewitalizowanym rynku w Gniewie. Podczas wydarzenia odbywać się będą warsztaty dla dzieci, spotkać będzie można żywe zwierzęta, kupić m.in. tradycyjne jedzenie i rękodzieło. W tych dniach odbywać się będzie także Pokaz Kucia Artystycznego, a na łąkach nadwiślańskich festiwal Vivat Vasa! Cała masa atrakcji zarówno dla starszych jak i najmłodszych, a na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. 

Zapraszamy wszystkich poszukiwaczy skarbów na Gniewski Jarmark Rzemiosł. Wydarzenie odbywa  się 10 i 11 sierpnia 2019 r. na zrewitalizowanym rynku w Gniewie. Podczas wydarzenia odbywać się będą warsztaty dla dzieci, spotkać będzie można żywe zwierzęta, kupić m.in. tradycyjne jedzenie i rękodzieło. Równolegle na łąkach nadwiślańskich będzie odbywał się festiwal Vivat Vasa! Cała masa atrakcji zarówno dla starszych jak i najmłodszych, a na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Głównym wydarzeniem przedsięwzięcia VIVAT VASA! będzie widowisko historyczno-batalistyczne „BITWA POD GNIEWEM 1626”,które rozegra się w sobotę 10 sierpnia 2019 roku na łąkach nadwiślańskich, u stóp Zamku Gniew.

Biorą w nim udział grupy rekonstrukcji historycznej z Polski, Czech, Ukrainy, Węgier, Wielkiej Brytanii, Francji i USA w liczbie około 400 żołnierzy ,w tym 50 kawalerzystów. Na polu bitwy stanie piechota szwedzka i polska oraz chorągwie husarskie  i  szwedzka rajtaria.

Spodziewać się należy brawurowych szarż husarii, intensywnego ostrzału muszkietów i artylerii, zaciętych starć piechoty. Dowódcy wraz z  żołnierzami wykazać się będą musieli znajomością staropolskiego oraz zachodniego sposobu wojowania, wyjątkowym sprytem i przebiegłością, skutecznością stosowania forteli i maskowania oraz nade wszystko niebywałą odwagą.

O wyjątkowości widowiska stanowi jego przebieg, określony w scenariuszu tylko co do głównych kierunku działania poszczególnych wojsk. Szczegółowe rozwiązania taktyczne leżeć będą w gestii dowódców polskich i szwedzkich.

Wszystkim naszym Widzom i Gościom gwarantujemy bezpłatne uczestnictwo we wszelkich wydarzeniach VIVAT VASA! A.D. 2019 !!!

Ponadto przez dwa dni 10 i 11 sierpnia, w ramach FESTYNU STAROMIEJSKIEGO – VIVAT GNIEW!, rewitalizowane ulice Starego Miasta Gniewu tętnić będzie życiem , obyczajami i wojskowością oraz rzemiosłem historycznym.

Marika Wohlert

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Marta
Marta 07.07.2020, 21:00
Tegoroczna impreza Vivat Vasa też zapowiada się przednio. Na oficjalnej stronie można już podglądać plan imprezy http://vivatvasa.pl/program/
Mieszkanka
Mieszkanka 11.08.2019, 09:46
Super impreza..Gratulacje dla Pana Burmistrza .
bbbb
bbbb 10.08.2019, 15:21
Trochę turystów nas odwiedziło. Szkoda, że pogoda słaba. Wydaje mi się, że atmosfera fajna. Takich imprez więcej w centrum miasta.

Pozostałe