Piątek, 18.10.2019

23. obóz językowy. Pogłębianie przyjaźni polsko-amerykańskiej [GALERIA ZDJĘĆ]

  • 11.07.2019, 08:34 (aktualizacja 12.07.2019, 09:15)
  • Żródło: Gazeta Tczewska
23. obóz językowy. Pogłębianie przyjaźni polsko-amerykańskiej [GALERIA ZDJĘĆ] Wawrzyniec Mocny
Podziel się:
Oceń:
TCZEW. Obóz językowy w tczewskim „ekonomiku” to już tradycja, a zarazem marka skutecznej nauki języka angielskiego. W tym roku, w 23. obozie bierze udział 20 osób z wielu stron USA, w tym będący od początku liderzy Jan Sherry i Jimm Skinner, zarazem instruktorzy o największym doświadczeniu. Wszystko zaczęło się od przypadkowych odwiedzin Tczewa przez panią Jan, dla któej spotkanie z naszym miastem, było pierwszymi odwiedzinami Europy.

Następnym krokiem był pomysł na wakacje językowe dla młodzieży. Amerykanie przyjechali z różnych stanów m.in.: Pensylwani, Florydy, New Jersey oraz miast tj. Las Vegas, Washington czy Vera Cruz.

- Cieszę się, że te obozy trwają tak długo i mam nadzieję, że będą dalej kontynuowane – mówił podczas uroczystości, Mirosław Augustyn, starosta tczewski. - Widzę, po waszych minach, że jesteście zadowoleni z tego pobytu i wiem, iż tu wrócicie, bo prostu podoba Wam się tutaj. To niezmiernie ważna idea, która bardzo promuje nasze Państwo na świecie, a zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych. Życzę Wam, a także Państwu, byście jak najmilej wspominali ten obóz, jak i wszystkie poprzednie.

Z obozowiczami spotkaliśmy się w 4 lipca w dniu amerykańskiego Święta Niepodległości. Widowiskowym punktem uroczystości był przemarsz młodzieży z pedagogami oraz władzami powiatu spod internatu „ekonomika”. Niektórzy skandowali po angielsku: USA, USA! Nie obyło się bez flag polskiej i amerykańskiej. Na placu przed szkołą młodzież w dobrych humorach, z uśmiechem i oklaskami, dziękowała kadrze amerykańskiej i polskiek za opiekę oraz nauczanie języka. Odśpiewano też hymny obu krajów./.../

 

Więcej na ten temat i wiele innych ciekawych wiadomości z życia Tczewa i powiatu znajdziesz w bieżącym wydaniu "Gazety Tczewskiej" - dostępnej w kioskach i punktach sprzedaży prasy na terenie powiatu tczewskiego.

Zachęcamy do kupna i lektury!

 

Źródło: Gazeta Tczewska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe