Poniedziałek, 22.07.2019
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk
Medical Tczew
Medical Tczew
Medical Tczew

Podejrzany o zabójstwo Mołdawianin częściowo przyznaje się do winy. Znaleziono nóż, którym miał dokonać zbrodni

  • 04.04.2019, 07:48
  • Karol Uliczny
Podejrzany o zabójstwo Mołdawianin częściowo przyznaje się do winy. Znaleziono nóż, którym miał dokonać zbrodni KPP Tczew
Podziel się:
Oceń:
45-letni Mołdawianin usłyszał zarzut zabójstwa mieszkańca Rożentala. Do zdarzenia doszło 20 stycznia br. Gromadzony przez ponad dwa miesiące materiał dowodowy pozwolił na potwierdzenie wcześniejszych podejrzeń śledczych. Znaleziono m.in. nóż, którym podejrzany miał dokonać zbrodni. Recydywiście grozi kara dożywotniego więzienia.

Wytężona praca policjantów oraz prokuratorów doprowadziła do postawienia zarzutów zabójstwa 45-letniemu obywatelowi Mołdawii, którego od momentu morderstwa typowano na sprawcę. 28 marca br. funkcjonariusze doprowadzili 45-latka z aresztu śledczego do tczewskiej prokuratury, gdzie zapoznał się z decyzją śledczych.

justvision
justvision
justvision

Grozi mu dożywocie

Po przedstawieniu zarzutów powtórnie przekonwojowano go do aresztu śledczego.

- Nie była to najprostsza sprawa, choćby z uwagi na to, że sprawcy nikt nie widział – ocenia Ewa Ziębka, szefowa Prokuratury Rejonowej w Tczewie. - Osoba, która była na miejscu, nie widziała momentu morderstwa. Zareagowała, dopiero gdy usłyszała, że dzieje się coś złego. Wiedzieliśmy jedynie, że ktoś wszedł do domu i zadał śmiertelny cios, dlatego mogliśmy opierać się wyłącznie na śladach biologicznych, których zabezpieczyliśmy bardzo dużo. Zakres badań śladów DNA oraz krwi był szeroki i wymagał czasu. Należy zaznaczyć, że byliśmy traktowani priorytetowo przez zakład medycyny sądowej. 

Śledczy zabezpieczyli m.in. nóż, który znaleziono poza domem. Badania wykonane przez biegłych potwierdziły, że został wykorzystany podczas zbrodni.

- Nóż pochodził z domu, w którym dokonano zabójstwa – mówi prokurator Ziębka. (...)

Karol Uliczny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe