Nowe tunele w Subkowach oraz Kulicach. W Pelplinie zmiana koncepcji - przejazd pod torami oraz ulicą

  • 19.03.2019, 08:09 (aktualizacja 19.03.2019, 08:23)
  • Karol Uliczny
Nowe tunele w Subkowach oraz Kulicach. W Pelplinie zmiana koncepcji - przejazd pod torami oraz ulicą (KU) Tunel powstanie po prawej stronie dworca w Pelplinie. Jego budowa będzie okazją do poprawy estetyzacji okolicznej przestrzeni publicznej.

Podziel się:

Oceń:

Władze Pelplina zawarły wstępne porozumienie z PKP PLK w sprawie zamknięcia trzech przejazdów kolejowych w ciągu magistrali nr 131. Najważniejszym uzgodnieniem jest zielone światło dla prac projektowych tunelu samochodowego w sąsiedztwie miejskiego dworca, na przedłużeniu ul. Kopernika. – Obecna koncepcja to optymalne rozwiązanie dla Pelplina – cieszy się burmistrz Mirosław Chyła.

Przedstawiciele PKP PLK prowadzą konsultacje z władzami poszczególnych gmin leżących wzdłuż linii kolejowej nr 131, czyli tzw. magistrali węglowej. Dotyczą likwidacji większości przejazdów kolejowych, co związane jest z planami zwiększenia prędkości pociągów osobowych do 200 km/h. Części gmin zawiera w tej sprawie wstępne porozumienia, które skutkować będą rozpoczęciem prac projektowych. 

Pod torami i ulicą

Tak jest choćby w Pelplinie, gdzie porozumiano się w sprawie zamknięcia trzech kolizyjnych przejazdów zlokalizowanych w Ornasowie, Kulicach oraz Pelplinie. Najwięcej emocji wzbudzały rozmowy dotyczące zamknięcia przejazdu w ul. Mickiewicza, co przy braku alternatywnego połączenia drogowego, uniemożliwiłoby wyjazd z miasta od strony południowo – wschodniej. Przypomnijmy, że dotychczasowe ustalenia zakładały utworzenie przejazdu pod torami, ale tylko dla pieszych i rowerzystów z jednoczesną budową drogi dojazdowej od obwodnicy. To rozwiązanie niezbyt odpowiadało mieszkańcom. Spotkanie, które zorganizowano w pelplińskim magistracie w miniony czwartek 14 marca br., zaowocowało nową koncepcją. 

- W centrum Pelplina, w przedłużeniu ul. Kopernika powstanie tunel pod torami dla aut, rowerzystów oraz pieszych z jednoczesnym wejściem na perony. Tunel będzie przebiegał także pod ul. Dworcową, co nie utrudni dostępności do dworca – mówi burmistrz Mirosław Chyła. - Myślę, że obecna koncepcja wychodzi naprzeciw naszym oczekiwaniom. Dotychczasowy ruch nie będzie odbywał się wyłącznie ul. Mickiewicza, która bywa zapchana, a część kierowców wjedzie wprost na ul. Szkolną i os. Młodych. (...)


 

Karol Uliczny

Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ciemnogród
Ciemnogród 03.05.2019, 10:11
Tunele chca zbudować a dróg nie maja droga jesli mozna tak nazwac Wielglowy -Pelplin to dopiero może sie burmistrz pochwalić zrobimy reportaż zobaczymy co włodarze maja do powiedzenia
Andrzej
Andrzej 22.03.2019, 17:02
Burmistrz wynegocjować?? He he dobre sobie.. Pan burmistrz ma ludzi gdzieś!!! Nie głosowałem i nigdy nie zagłosuje na obecnego burmistrza
Mieszkanka
Mieszkanka 22.03.2019, 11:40
Tak ale nikt nie pomyślał o ludziach którzy mieszkaja przy ul. Kopernika i placu zabaw Nivea. Juz teraz jest niebezpiecznie przechodzic na plac a później to bedzie jeszcze gorzej.
Ania
Ania 19.03.2019, 17:32
A od kiedy sie za darmo dostaje mieszkania ,Trzeba sobie ciezko zapracowac a nie bąki zbijac i czekac az miasto da mieszkanie to smieszne . Mieszkaj na ulicy jak jestes niezaradna;niezaradny .
Smiechu warte
Smiechu warte 19.03.2019, 15:10
I zaczeła się kolejna gówno burza :)
Pelplinianka
Pelplinianka 19.03.2019, 13:40
Bardzo dobrze, że nasze podatki idą na usprawnienie ruchu, a nie mieszkania dla niezaradnych życiowo i leniwych. Na to co mam pracuję od rana do nocy, a bezrobotne matki spacerujące z dziećmi śmieją mi się w twarz, kiedy muszę swoje dzieci odstawiać o 7 do szkoły czy przedszkola, a one śpią głębokim snem do 9.
Dudus
Dudus 19.03.2019, 12:35
To kolej chce sfinansować tunel i przeprawę pod torami a co do mieszkań to ja również uważam że powinni zapracować na własne M a nie państwo wybuduję ja sam musiałem zapracować na swoje M
przejazd
przejazd 19.03.2019, 12:05
XXI wiek, a tu na drogach szlabany. Czas na bezkolizyjne przejazdy, a nie jak za króla Ćwieczka. A co do mieszkań, to czas abyście sobie wszyscy uzurpatorzy uświadomili, że na wszystko trzeba zapracować. A wy bez pracy chcielibyście mieszkania, darmowe żłobki, przedszkola, szkoły, pałace z usługiwaczami, 500 +, 300,- +, darmowe obiadki w szkołach. Tyle dostaliście, że brać się do roboty i kupić sobie mieszkania, a nie żądać i żądać. Mnie nikt nic nie dał, a mieszkanie sama sobie kupiłam
D
D 19.03.2019, 11:29
Najlepiej żeby państwo dało. Wziąć się do roboty i zarobić sobie na własne M. Się przyzwyczaiło, że za darmo wszystko się należy.
Mi nikt nic za darmo nie dał. Do roboty!!!
Seba
Seba 19.03.2019, 11:10
Po co się opluwacie warto? Są na to przeznaczone pieniądze niech robią widoczne na mieszkania nie ma z pustego w pełne nawet Salomon nie naleje
Ha ha
Ha ha 19.03.2019, 09:17
Ha ha ha ha. Śmiać mi sie chce! Ludzie potrzebuja mieszkań a nie tuneli. To jakis cyrk odkad mamy nowego burmistrza.
Gość
Gość 19.03.2019, 13:43
Widać nie przejeżdżałeś ostatnio przejazdem w Pelplinie. Mam wrażenie, że tory są częściej zamknięte niż otwarte. Z Rudna można jechać do Pelplina 5 min i 10 stać na szlabanach. A no tak... jeżeli ktoś nie pracuje to nie wie ile znaczy być 10 min później w domu.
Ha ha ...
Ha ha ... 19.03.2019, 10:01
Ale Ty jesteś chyba niedorozwinięty... Przeczytałeś chociaż artykuł ?
Tunele mają usprawnić komunikację kolejową oraz drogową... Nie bedziesz musiał stać jak baran 30 min zanim pociag przejedzie...
ha ha
ha ha 19.03.2019, 11:04
I napisał to kolejny baran. Od kiedy to trzeba czekać pół godziny przed szlabanami? Bo jakoś mi się nie wydaje żeby było trzeba aż tak długo czekać! A tunel jest ważniejszy jak mieszkania na które ludzie czekają latami? Brak słów
leon
leon 19.03.2019, 12:10
przecież to kolej sfinansuje masz coś z głową?

Pozostałe