Niedziela, 16.06.2019
Trops Tczew
Trops Tczew
Trops Tczew

Nowe boisko czeka na… kolejny remont. Konsekwencje źle wykonanych robót ciągną się przez lata

  • 10.01.2019, 07:48
  • (MW)
Nowe boisko czeka na… kolejny remont. Konsekwencje źle wykonanych robót ciągną się przez lata (MW)
Podziel się:
Oceń:
W Opaleniu przez lata marzyli o boisku do gry w piłkę. Gdy kilka lat temu udało się spełnić marzenie dzieci i ich rodziców, okazało się, że prace wykonano fatalnie i nowo powstały obiekt wymaga remontu. Gmina szuka pieniędzy i obiecuje, że jak tylko je znajdzie, wykona niezbędne prace modernizacyjne.

W Opaleniu od lat marzono o porządnym obiekcie do gry w piłkę nożną. Wielu mieszkańców nadal ma w pamięci mecze Cermagu Opalenie. Drużyna powstała z pasji. Budowana od podstaw doszła do IV ligi i wtedy z powodu kłopotów finansowych oraz... braku przyzwoitego boiska, została rozwiązana.

Wybudowany na łące
Ekipa z Cermagu grała na boisku utworzonym pomiędzy wałami, niedaleko przeprawy promowej. Z racji odległości, jak i bezpieczeństwa, dzieci rzadko z niego korzystały. Na początku był pomysł, by odkupić fragment działki za szkołą, jednak okazało się to niemożliwe do zrealizowania. Potem stwierdzono, że jedyny nadający się pod obiekt teren, znajduje się przed mostem przez Strugę Młyńską, obok przedszkola. Wówczas znajdowało się tam pole, które jeszcze wcześniej było podmokłą łąką. Kawałek ten wydzierżawił obecny sołtys Opalenia, Andrzej Cejer, który zaniechał uprawy, gdy okazało się, że ma tu powstać boisko.

-  Gdy stało się jasne, że powstanie tu boisko, lokalny przedsiębiorca nawiózł ziemi, której należycie nie ubito. Tak jak ją przywieźli, tak leżała. Później podwykonawca ją rozgarnął i zaczął na niej budować  – wspomina sołtys wsi. - Gdyby tylko podwykonawca zechciał ubić ziemię, tak jak się to robi pod drogi i zrobić odpowiedni drenaż, boisko spokojnie by wytrzymało. A tak, fragment, mniej więcej od połowy boiska, obrywa się i opada. I on będzie jeszcze mocniej osiadał, aż dla bezpieczeństwa będzie trzeba zamknąć obiekt - dodaje sołtys. (...)


 

(MW)

Zdjęcia (2)

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Bolo
Bolo 10.01.2019, 15:37
Przeciez jezeli jest tak jak to opisano to sprawa dla prokuratora. Przeciez ktos wzial kase za projekt. Na realizacje. Za nadzor. Pieniadze gminy czyli nas wszystkich wyrzucone dosłownie błoto. Panie Burmistrzu kiedy dowiemy sie kto za to odpowiada i kogo pociagnieto za to do odpowiedzialnosci.
opalenie
opalenie 10.01.2019, 08:24
" lokalny przedsiębiorca nawiózł ziemi, której należycie nie ubito. Tak jak ją przywieźli, tak leżała. Później podwykonawca ją rozgarnął i zaczął na niej budować "
był nadzór nad inwestycją? inspektor nadzoru? kto w imieniu gminy nadzorował wykonawcę?

Pozostałe