Niedziela, 16.06.2019
Trops Tczew
Trops Tczew
Trops Tczew

Śledztwo w sprawie tragicznego pożaru przy ul. Podgórnej na ukończeniu. 53-latek nie przyznaje się do podpalenia

  • 19.12.2018, 08:43
  • Karol Uliczny
Śledztwo w sprawie tragicznego pożaru przy ul. Podgórnej na ukończeniu. 53-latek nie przyznaje się do podpalenia
Podziel się:
Oceń:
Dobiega końca prokuratorskie śledztwo w sprawie tragicznego pożaru kamienicy przy ul. Podgórnej w Tczewie. Na początku 2019 r. śledczy przystąpią do sporządzenia aktu oskarżenia po czym ruszy proces 53-latka oskarżonego o podłożenie ognia.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia, w którym śmierć ponieśli 2-letnia dziewczynka oraz 79-letni mężczyzna, doszło 23 maja br. Jak ustalono, sprawca użył łatwopalnej substancji, którą polał drzwi wejściowe do budynku, a następnie podpalił, w wyniku czego dach nad głową straciło sześć rodzin. W sumie w zdarzeniu ucierpiało 10 mieszkańców, w tym trzech strażaków. 

Dwa dni po pożarze policja zatrzymała 53-letniego mieszkańca Tczewa, któremu w oparciu o zebrany materiał dowodowy przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa sprowadzenia pożaru zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób, albo mieniu o wielkich rozmiarach. Ponadto ustalono, że mężczyzna nękał zamieszkującą w kamienicy kobietę. W tym samym miesiącu miał zniszczyć mienie należące do jej męża. Dlatego prokurator dodatkowo zarzucił mężczyźnie nękanie oraz zniszczenie mienia, zagrożonego karą pozbawienia wolności do lat 5. Jak informują przedstawiciele prokuratury, prowadzone od maja śledztwo jest w końcowej fazie. 

- Obecnie czekamy już tylko na zgromadzenie kompletu opinii, które mają szczegółowo wyjaśnić przyczyny pożaru - mówi Grażyna Wawryniuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. - Wiemy, że do podpalenia użyto substancji łatwopalnej. Jednak musimy to potwierdzić stosownymi analizami. Prokuratorowi prowadzącemu brakuje opinii fizykochemicznej, na którą czeka biegły do spraw pożarnictwa. W najbliższych dniach powinna dotrzeć do prokuratury. 

Formalnie śledztwo zostało przedłużone do 23 lutego 2019 r., jednak wiele wskazuje, że zakończy się jeszcze w styczniu. Podejrzany 53-latek nie przyznał się do popełnienia zarzuconych mu czynów. Na wniosek prokuratury do dziś przebywa w areszcie.
 

Karol Uliczny

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ktos
Ktos 23.12.2018, 20:40
Gdyby nie to wstrętne babsko to nie doszlo by do takiej tragedii ! Niewinne dziecko zginęło i mężczyzna a ona sobie teraz chodzi jak gdyby nigdy nic. Alkoholiczka
Tczew
Tczew 21.12.2018, 11:44
Ona tez powinna poniesc kare. Najpierw puszczala sie z nim. Prowokowala. Piła. A potem wielce zdziwiona że on tak zrobił. Pewnie obiecywała mu złote gory. Zresztą nie na darmo tyle dzieci ma odebrane przez Sąd. A te ktore ma tez nie umie sie zająć tylko wiecznie pod wplywem %. Gdzie te odpowiednie służby i wladze?
Stefan
Stefan 20.12.2018, 00:05
Ona też powinna dostać jakąś karę, ale nasze prawo jest dziwne, a on dożywocie bo wiedział co robi!!!!!
Tczewiak
Tczewiak 19.12.2018, 22:42
Kto winny Wioleta ktota najpierw go prowokowala umawiala sie a potem robila w balona ona powinna siedciec razem z nim bo ona jest winna tej calej tragedii nie on
Iza....
Iza.... 19.12.2018, 12:22
Za zabicie małego dziecka i starszego mężczyzny zamknąć drania i wyrzucić klucze na środku Bałtyku! Dla takiego draństwa nie ma usprawiedliwienia, ani okoliczności łagodzących!

Pozostałe