sobota, 27 kwietnia 2024 06:11

W niedzielę pobiegli maratończycy (ZDJĘCIA)

W niedzielę na terenie Tczewa i powiatu tczewskiego odbył się II Maraton Powiatu Tczewskiego oraz półmaraton VII Bieg Nadwiślański Szlakiem Doliny Dolnej Wisły.

Autor: (tt)

O godz 9.00 z terenu Zespół Szkół Budowlanych i Odzieżowych im. Henryka Sienkiewicza wystartowali biegacze drugiego Maratonu Powiatu Tczewskiego.Ich trasa przebiegała przez Tczew, Bałdowo, Gorzędziej, Rybaki, Międzyłęż, Wielkie Walichnowy i z powrotem do Tczewa. Do przebiegnięcia był dystans 42,195 km, a dystans ten ukończyło 99. biegaczy. Najszybszy okazał się Wisław Sosnowski z Gniszewa, który ukończył bieg z czasem 2:44:07. Na drugiej pozycji przybył Patryk Sowiński z Tczewa (2:47:25), trzeciej Kamil Górski reprezentujący Gniew (2:51:46). Najszybszą kobietą okazała się Alena Shumik z Białorusi (3:05:48). Kolejno na miejscach uplasowały się: Ania Koziarska z Elbląga (3:18:08) oraz Iwona Kowalska z Mostów (3:42:39).

Wśród mieszkańców naszego powiatu w pierwszej dwudziestce znalazł się jeszcze Jarosław Sosnowski - 16 miejsce (3:17:42),  a szóste miejsce wśród kobiet  zajęła Anna Janas z Tczewa.

20 KOWALSKI  KAZIMIERZ  STAROGARD GDANSKI  03:19:32

Równocześnie o godz. 11.00 z Wielkich Walichnów do Tczewa wystartował półmaraton VII Bieg Nadwiślański Szlakiem Doliny Dolnej Wisły. Trasa biegła jak druga część maratonu a biegacze do przebiegnięcia mieli około 21 kilometrów. Najszybszym biegaczem wśród 171, którzy ukończyli bieg, okazał się Bartosz Mazerski ze Sztumu, który przebiegł dystans w 1:17:24. Kolejne miejsca na podium zajęli Marek Jakubowski z Pszczółek (1:17:51) oraz Tomasz Roszkowski z Warszawy (1:19:08). Najszybsza wśród kobiet okazała się Kamila Grzonka z Bytonii (1:30:44) oraz Joanna Wilbik z Gdańska (1:32:10) i Anna Piekut z Tczewa (1:35:28).

Wśród mieszkańców naszego powiatu najwyższe czwarte miejsce zajął Dariusz Styś z Pelplina (1:19:42). Wysokie miejsca zajęli również Grzegorz Główczewski (1:24:53) - 9 miejsce i Sebastian Pardo (1:27:03) - 13 miejsce - obaj z Tczewa. Wśród kobiet wspomniana już wcześniej Anna Piekut, Maria Pióro z Gorzędzieja (1:41:32) - 6 miejsce wśród kobiet, Adrianna Skweres (1:45:04) z Pelplina - 7 miejsce wśród kobiet.