Uwaga! Woda w kociewskich jeziorach jeszcze nieprzebadana. Mieszkańcy czekają na otwarcie sezonu

  • 22.06.2018, 07:37
  • (MW)
Uwaga! Woda w kociewskich jeziorach jeszcze nieprzebadana. Mieszkańcy czekają na otwarcie sezonu (MW)

Podziel się:

Oceń:

Lato za pasem, dlatego coraz częściej myślimy o odpoczynku nad wodą. Niestety, kąpieliska i miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli na Kociewiu nie są jeszcze przebadane.

Zarówno w pow. starogardzkim jak i tczewskim, woda pod kątem fitosanitarnym nie została jeszcze przebadana.

Sezon jeszcze nie ruszył

- Do 18 czerwca br. nie pobierano próbek wody z jezior do badań laboratoryjnych, gdyż zgodnie z przepisem prawa wodnego, dotyczącym badania jakości wody w kąpielisku oraz miejscu okazjonalnie wykorzystywanym do kąpieli, wykonuje się je nie wcześniej niż 10 dni  przed otwarciem sezonu kąpielowego - informuje Monika Stormowska-Rekowska z Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Starogardzie Gdańskim. - PPIS w Starogardzie Gd. ustalił wstępne terminy poboru próbek wody, które przedstawiono na stronie internetowej PSSE Starogard Gd. (na 25 czerwca na terenie gminy Starogard Gd., Skarszewy i Osiek oraz na 26 czerwca na terenie gminy Lubichowo i Zblewo).

- Jako placówka odpowiedzialna za tereny rekreacyjne położone w pobliżu jezior bądź nad samym jeziorami, w przyszły wtorek (26.06.) wyślemy zlecenie pobrania próbek wody i sprawdzenia jej pod kątem epidemiologicznym tczewskiemu sanepidowi – mówi Krzysztof Bejgrowicz, dyrektor gniewskiego GOSIR-u, któremu podlegają jeziora w Tymawie, Pieniążkowie, Rakowcu i Półwsi. (...)

(MW)

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Typ
Typ 22.06.2018, 09:11
Mieszkańcy już dawno korzystają z kompielisk a wcale nie czekają na badania. Tytuł jest przekłamany.
Emil
Emil 22.06.2018, 08:35
ja przebadałem i jest spoko

Pozostałe