Tworzą szkołę nowoczesną i atrakcyjną

  • 21.12.2016, 12:53
  • Admin Admin
Tworzą szkołę nowoczesną i atrakcyjną

Podziel się:

Oceń:

TYMAWA. Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Tymawie mają otwarte serca na potrzebujących. Np. w grudniu podczas świątecznej zbiórki żywności organizowanej przez „Caritas” pod hasłem Tak pomagam zebrali 225 kg żywności, a w ostatni weekend listopada 959 kg żywności. Wspierają też dzieci z sierocińca w Afryce.

Anna Karcz, dyrektor szkoły
Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Tymawie wraz z Oddziałem Przedszkolnym jest jedną z ponad stu placówek w Polsce prowadzonych przez Stowarzyszenie z Częstochowy. Obecnie do szkoły i przedszkola uczęszcza 85 uczniów. Misją szkoły jest integralny rozwój osoby (ucznia i nauczyciela), czyli formacja na płaszczyźnie fizycznej, społecznej, kulturowej, moralnej i duchowej. Kształcimy, aby wychowywać w duchu wartości chrześcijańskich. Budowanie wspólnoty szkolnej odbywa się m.in. poprzez współpracę z rodzicami jako pierwszymi wychowawcami dzieci. W szkole prężnie działa Rada Rodziców.
Staramy się wyrównywać szanse edukacyjne wychowankom. Chociaż nie posiadamy sali gimnastycznej, to nasi uczniowie w ramach lekcji wychowania fizycznego bezpłatnie uczestniczą w zajęciach na hali sportowej w Gniewie oraz uczą się pływać pod okiem instruktora na basenie w Kwidzynie. Sukcesywnie remontujemy pomieszczenia, tworząc szkołę atrakcyjną i nowoczesną. Mamy salę komputerową, projektory oraz tablicę interaktywną. Bierzemy udział w programach i projektach. Dzięki przychylności władz gminy Gniew, w najbliższym czasie, wyeksploatowane już piece kaflowe zastąpi nowoczesne centralne ogrzewanie.
 


 

Zofia Szmyt, kl. V, Tymawa
Jestem przewodniczącą samorządu uczniowskiego i wolontariuszką. Plastyka, muzyka, WF i j. polski to moje ulubione przedmioty. Biorę udział w różnych zawodach. Gram w siatkówkę, unihokej, biegam, pływam. Należę do koła plastycznego, muzycznego (od 5 lat gram na gitarze), misyjnego oraz chóru Cantores Minores. Zdobyliśmy Srebrny Kamerton na ogólnopolskim festiwalu w Bydgoszczy, srebrny dyplom w konkursie międzynarodowym w Krakowie. Jeżdżę konno, na rowerze, czytam książki, mam dodatkowe zajęcia z j. angielskiego. Chciałabym zostać prawnikiem i mieć własną kancelarię.

Paweł Świtalla, kl. V, Tymawa
W szkole najbardziej lubię WF i matematykę, którą dobrze rozumiem. Gram w piłkę nożną, unihokeja, dużo biegam. Zająłem 3 m. w biegu Cysterskim, 4 m. w Biegu Gniewskim, 4 m. z drużyną w unihokeju. Mogę powiedzieć, że jestem szybki i zwinny, bo w szkole byłem najlepszy na torze przeszkód. Moim idolem sportowym jest Robert Lewandowski. Należę do kółka misyjnego i Caritas. Uczestniczę w różnych akcjach pomocowych dla potrzebujących. Po szkole pomagam rodzicom w pracach, gram na komputerze. W przyszłości może zostanę strażakiem, ale również interesuje mnie rolnictwo. 

Maria Szmyt, kl. III, Tymawa
Moje ulubione przedmioty to matematyka i plastyka. Maluję głównie krajobrazy. Biorę udział w różnych konkursach piosenki oraz plastycznych. Moim największym hobby jest gra na pianinie. Należę do ogniska muzycznego i III klasy fortepianu. Występuje na różnych koncertach. Chodzę na zajęcia z akrobatyki sportowej, pływania oraz na dodatkowe lekcje j. angielskiego. W wolnym czasie lubię jeździć na rowerze i na rolkach. Jesienią uwielbiam zbierać grzyby. Znam się na nich bardzo dobrze. Zimą jeżdżę na łyżwach i na nartach. Lubię zwierzęta. W domu mam psa i chomika. Będę... fryzjerką.  

Jakub Karcz, kl. IV, Tymawa
Lubię WF, matematykę, religię i plastykę. Jestem uczniem I klasy Szkoły Muzycznej w Kwidzynie. Ćwiczę grę na trąbce. To bardzo fajny instrument i ładnie brzmi. Lubię śpiewać. Interesuje mnie epoka średniowiecza. Chętnie rysuję zamki i rycerzy. Moje ulubione kolory to niebieski, żółty i zielony. Brałem udział w konkursach plastycznych. Jestem ministrantem. Należę do szkolnego koła Caritas-misyjnego. W wolnym czasie zajmuję się psem i gram w piłkę nożną. Lewandowski i Błaszczykowski to moi idole. W przyszłości może zostanę.. aktorem. Bardzo szybko uczę się ról na pamięć.   

Jakub Kuczyński, kl. IV, Tymawa
Bardzo lubię się uczyć i chodzić do szkoły, w której jest fajnie. Interesuję się przyrodą, światem zwierząt i roślin, i ogólnie sportem. Moim ulubionym przedmiotem jest matematyka, która jest logiczna i łatwo przychodzi mi zrozumienie jej reguł. Brałem udział w zawodach w unihokeju. Najchętniej czytam książki przyrodnicze. Maluję obrazy o różnej tematyce. Moje ulubione kolory to niebieski, fioletowy oraz czarny. W przyszłości chciałbym zostać nauczycielem matematyki lub wychowania fizycznego.

Admin Admin

Zdjęcia (5)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe