Lechia Gdańsk zagra przy „pełnych” trybunach

  • 28.05.2020, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Lechia Gdańsk zagra przy „pełnych” trybunach
Obowiązujące przepisy sanitarne uniemożliwiają kibicom zasiadanie na trybunach w czasie meczów piłki nożnej. Dla prawdziwych fanów futbolu to ogromna strata. Pandemia pokrzyżowała plany wielu klubów, przerwała rozgrywki ligowe i zmusiła sportowców oraz ich fanów do zamknięcia się w domowej izolacji. Kolejny etap łagodzenia obostrzeń związanych z koronawirusem przynosi jednak nadzieję - już wkrótce Ekstraklasa wróci na stadiony, choć kibice obejrzą mecze jedynie przed telewizorem. Lechia Gdańsk znalazła jednak sposób, by kibice „zasiedli” na trybunach.

Lechia Gdańsk naśladuje Borussię Monchengladbach

Puste trybuny wbrew pozorom nie są zmartwieniem jedynie dla kibiców. Sami piłkarze podkreślają, że wolą rozgrywać mecze przy obecności publiczności. Brak fanów często jest demotywujący dla sportowców, dlatego Lechia Gdańsk przed wznowieniem rozgrywek PKO Ekstraklasy wpadła na ciekawy pomysł. Inspirację do niego stanowiła Borussia Monchengladbach. Niemiecki klub postanowił, że na trybunach mogą pojawić się podobizny wiernych kibiców.

Lechia Gdańsk proponuje swoim kibicom możliwość wykupienia „wejściówki” na mecz w cenie 75 złotych. Na stadionie nie znajdą się jednak fani piłki nożnej, ale ich zdjęcia, które zostaną „posadzone” na wybranych miejscach. Dzięki temu cały stadion może zapełnić się publicznością, co będzie miłym gestem zarówno dla sportowców, jak i ich fanów. 

Podobizny fanów Lechii Gdańsk zostaną wykonane na płycie PCV. Po zakończeniu meczu każdy kibic, który zakupi „bilet” na mecz będzie mógł zabrać swoje wyjątkowe zdjęcie na pamiątkę. Z pewnością będzie to ciekawy portret, przypominający o tym, jak bardzo oczekiwano na powrót piłkarzy na boiska w czasie pandemii koronawirusa. 

Kibice chcą wspierać kluby PKO Ekstraklasy

Ze względu na pandemię koronawirusa wiele klubów piłkarskich znalazło się w ciężkiej sytuacji finansowej. Kibice deklarują, że chcą wspierać swoje ulubione drużyny, by udało im się wrócić do treningów i normalnych rozgrywek w kolejnych sezonach. Z drugiej strony sami zawodnicy podkreślają, że gra bez wsparcia kibiców znacznie różni się od zwykłej rywalizacji i przynosi im o wiele mniejszą satysfakcję. Aby wyjsć naprzeciw graczom i ich fanom, władze Lechii Gdańsk oraz innych klubów PKO Ekstraklasy intensywnie szukają pomysłów na promocje drużyn i pozyskiwanie funduszy na dalszą działalność. 

Arkadiusz Bruliński, dyrektor działu komunikacji i marketingu Lechii Gdańsk, zachęca kibiców do zakupu „wejściówek”. Aby je zdobyć, wystarczy dokonać wpłaty w wysokości 75 złotych i przesłać do władz klubu zdjęcie, które ma pojawić się na podobiźnie wydrukowanej na PCV. Zdjęcia kibiców Lechii pojawią się na trybunach już 31 maja, gdy klub będzie walczył na boisku z Arką Gdynia. 

Dodatkowo kluby PKO Ekstraklasy zachęcają do typowania wyników nadchodzących meczów w zakładach bukmacherskich. Dodatkową motywująca do obstawiania z pewnością są dostępne na rynekbukmacherski.pl promocje bukmacherskie

Restrykcje sanitarne w czasie meczu - co się zmieni?

Dla kibiców Lechii Gdańsk przykry jest przede wszystkim zakaz zasiadania na trybunach, jednak jest to tylko jedno z wielu ograniczeń, które wprowadzono, by piłkarze bezpiecznie wrócili na boiska. Zawodnicy zostaną zobowiązani do przestrzegania rygoru sanitarnego, który ograniczy ich przemieszczanie się na terenie stadionu oraz kontakty z drużyną przeciwną. Mecze będzie można oglądać na żywo jedynie w telewizji lub Internecie. Zawodnicy będą mieli zakaz wymieniania uścisków dłoni, wykonywania zdjęć grupowych, wymiany koszulek, a także korzystania z dziecięcej eskorty przed rozpoczęciem meczu. Na boiskach zabraknie również dzieci podających piłki, a zawodnicy na ławce rezerwowych będą zobowiązani do zachowywania odstępów między sobą. Jedynym elementem dawnej normalności będzie możliwość rozgrywania meczu bez maseczek ochronnych na twarzy. Ze względu na duży wysiłek fizyczny z obowiązku zakrywania ust i nosa zwolnieni są wszyscy gracze, sędziowie oraz trenerzy obu drużyn.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: