Najwięksi dealerzy samochodowi w Polsce

  • 06.08.2019, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Najwięksi dealerzy samochodowi w Polsce
Samochody są dzisiaj jednym z najpowszechniejszych środków transportu. Wiele rodzin posiadają w swoim dobytku przynajmniej jeden taki pojazd. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że liczba sprzedawanych samochodów każdego roku rośnie. Co roku publikowane są również badania, które przedstawiają liczby sprzedażowe największych dealerów samochodów w Polsce. Ostatnie badania przeprowadzone przez firmę doradczą DCG Dealer Consulting i Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar zostały opublikowane w marcu 2019 roku. Znalazło się na niej 50 największych polskich dealerów. Jeszcze bardziej rozszerzoną listę oferuje baza dealerów.

Najwięksi polscy dealearzy samochodowi

Najwyższą pozycję utrzymała grupa KROTOSKI-CICHY, której sprzedaż wzrosła o 9 % w porównaniu z poprzednim rokiem. Grupa posiada swoje siedziby w 16 miastach, w tym w m.in. Warszawie, Szczecinie, Poznaniu, oraz Łodzi, a łączna sprzedaż wyniosła 24 771. Marki oferowane przez firmę to: VW, Audi, Skoda, SEAT, Porsche. W porównaniu z ostatnim rokiem nie zmieniła się również druga pozycja, którą wciąż utrzymuje GRUPA PGD-IP, jednak wzrost sprzedaży w przypadku tego dealera wzrosła jedynie o 2 %. Marki samochodów dostępnych w 16 salonach firmy rozmieszczonych po całej Polsce to: Ford, Alfa Romeo, Jeep, Nissan, Mitsubishi, SEAT, Suzuki, Fiat Hyundai, KIA, Infiniti oraz Opel. Na trzecim miejscu w tegorocznym rankingu sklasyfikowana została GRUPA PTH. Zanotowała ona największy ze wszystkich firm skok pod względem ilości sprzedanych samochodów, aż o 40 % w porównaniu ze wcześniejszym rokiem. Firma posiada również swoje placówki w największej liczbie miejsc (19). A oto lista oferowanych przez firmę marek: Fiat, Alfa Romeo,SEAT, Skoda, Suzuki, Peugeot, Ford, Honda, Mazda Jeep, Hyundai, VW, Audi, Citroen.

Największą utratę pozycji w przeciągu ostatniego roku zanotowała firma POL-MOT AUTO, która zajęła 23 miejsce, o 14 pozycji niższe niż rok wcześniej. Było to spowodowane ponad 45-procentową niższą sprzedażą. Na listę TOP 50 powróciło dwóch dealerów: D.S. GERMAZ oraz W&J WIŚNIEWSKI, a zadebiutowali POLBIS AUTO i AUTO CENTRUM LIS. Ogólna liczba sprzedanych samochodów (wraz z autoryzowanymi salonami producentów) 600 708, co dało prawie 10 % wzrost z poprzednim rokiem, kiedy sprzedanych zostało 547 391 samochodów. Nie wszystkie statystyki napawają jednak takim optymizmem. Dla przykładu zmalała liczba średnich sprzedaży przypadających na jeden salon. W 2017 roku wynosiła ona 1 168, a w 2018 roku już tylko 1 015.

Baza dealerów

Liczba profesjonalnych dealerów samochodowych w Polsce jest bardzo duża, a firmy z listy TOP 50 nie sprzedały nawet połowy wszystkich sprzedanych w ostatnim roku samochodów. To jasno obrazuje, jak bardzo zróżnicowany jest ten rynek. Na szczęście, stworzona została doskonała baza dealerów, gdzie możemy wyszukać informacji o interesujących nas firmach. Jest to bardzo istotne, kiedy szukamy konkretnego modelu samochodu lub salonu posiadającego swoją siedzibę w konkretnym miejscu. Dzięki bazie dealerów można znaleźć to i jeszcze wiele więcej.

Więcej informacji na https://www.bnf.pl/katalog/baza/baza-dealerow-samochodowych
 

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: