piątek, 26 kwietnia 2024 10:20

Ponad 200 biegaczy rywalizowało na ulicach Gniewu! V Biegowe Grand Prix Kociewia

W Gniewie 28 maja odbył się pierwszy bieg cyklu V Biegowe Grand Prix Kociewia – Veolia Run 5 km biegiem po Gniewie. Najpierw w wyścigu zmierzyły się dzieci w różnych kategoriach wiekowych – razem aż 225 osób! Ale dorośli biegacze także dopisali. W Biegu głównym wystartowało 237 osób.
Ponad 200 biegaczy rywalizowało na ulicach Gniewu!  V Biegowe Grand Prix Kociewia

Autor: Stow. KFiT „Kociewiak

- W Open Kobiet wygrała Kamila Grzonka z Bytoni IIm-ce zajęła Marta Szachta z Skórcz , III była Agnieszka Pałkowska z Swarożyna – relacjonuje Ryszard Różycki, główny organizator, prezes Stowarzyszenie Kultury Fizycznej i Turystyki „Kociewiak”. - Wśród mężczyzn wygrał Sebastian Waśkiewicz z czasem 16.31,77, drugi był Sebastian Szymański Szprudowo trzeci Marcin Góralski z Gdyni. Najlepszą Parą Małżeńską okazała się Lucyna i Piotr Ciechanowscy z Tczewa. Team Rodzinny wygrali Dobromił i Artur Czarnecki z Borkowa, a w kategorii Mundorowej pierwsze miejsce zajął Jarosław Sławiński z Koloni Ostrowickiej .

W wszystkich kategoriach za miejsca 1-3 wręczono okazałe Puchary. Bieg cieszył się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Gniewa którzy licznie przybyli na rynek miasta aby dopingować biegaczy. Organizatorzy biegu GOSiR Gniew bardzo dobrze organizacyjnie przygotowali imprezę. Każdy z uczestników po biegu mógł zjeść ciepły posiłek regeneracyjny, wypić kawę czy herbatę oraz skorzystać z atrakcji przygotowanych na gniewskim rynku. Przy okazji imprezy skorzystano z możliwości prezentowania rozmaitych stoisk regionalnych , gastronomicznych i turystycznych. Organizatorzy imprezy zapraszają już na kolejny bieg V BGPK zapraszamy, który odbędzie się 28 sierpnia w Skarszewach. Będą to XXIV Biegi uliczne im .Jana Kielasa w ramach których organizowane są VI Mistrzostwa Polski Urzędników. Zapisy na: elektronicznezapiasy.pl.