Tczewski zespół z 6 psami zmierzy się w Mistrzostwach świata Flyball w Belgii

  • 27.05.2022, 09:46 (aktualizacja 27.05.2022, 09:54)
  • Wawrzyniec Mocny
Tczewski zespół z 6 psami zmierzy się w Mistrzostwach świata Flyball w… Materiały promocyjne

Podziel się:

Oceń:

Jak podaje tczewski ratusz, Mistrzostwa Świata Flyball odbędą się 28-29 maja 2022 w Lommel, Belgia. Stadion „De Soeverein” jest w stanie pomieścić do 8 tys. widzów i na czas Mistrzostw podłoże zostanie wyłożone specjalnymi amortyzującymi matami – co jest dużą zmianą dla polskich psów trenujących głównie na trawie. Jest to impreza pod patronatem Międzynarodowej Federacji Kynologicznej.

Kwalifikację z Polski dostało siedem drużyn z najlepszym wynikiem z sezonu 2021. Tczewski zespół będzie reprezentować 6 psów: Pepper (whippet), Flaszka (whippet), Hope (border collie), Cookie (border collie), Vini (mix), Suzi (mix). Ludzka część zespołu obejmuje dziesięć osób.

Trasa z Tczewa w jedną stronę wynosi 1200 km (12h). Wynajętym busem oraz jednym prywatnym autem Ultrasi wyjeżdżają w środę wieczorem. Konieczne będą minimum 3 przerwy dla pełnego komfortu psów, które pokonują takie odległości w specjalnie przygotowanych klatkach transportowych. Przy stadionie wszystkie polskie ekipy wykupiły pola namiotowe przygotowane przez organizatorów wydarzenia.

Ultra Flyball Team rozpocznie walkę o jak najlepszą lokatę w sobotę o godzinie 11:20. W ten dzień najważniejsza będzie bezbłędność, aby osiągnąć jak najwyższe miejsce w grupie.

W niedzielę skupią się na szybkości, aby przesunąć się w rankingu. Jest możliwość wykupienia transmisji na żywo na stronie:

https://www.working-dog.com/livestream/buyticket?id=268&p=event

 

Opr. (tomm)/UM w Tczewie

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe